کیانیرئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سی‌سخت با جذب سرمایه‌گذار شهر نمونه گردشگری می‌شود.

 جبار کیانی امروز در گفت‌وگو با  فارس در یاسوج با بیان اینکه شهر سی‌سخت استعداد لازم برای شهر نمونه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد را دارد به نقش مؤثر سرمایه‌گذاران در این خصوص اشاره‌ کرد.

وی این را هم گفت که اگر قرار است شهر سی‌سخت به عنوان شهر نمونه گردشگری معرفی شود باید این طبیعت بکر خدادادی  و طبیعی را حفظ کرد و از ورود ماشین‌آلات، آلاینده‌ها و کارخانه‌ها در این شهر جلوگیری کرد.

کیانی که از معرفی سی‌سخت به عنوان شهر نمونه گردشگری استقبال می‌کند، اذعان کرد: با توجه به اینکه شهر سی‌سخت می‌تواند از هر لحاظ به عنوان شهر گردشگری معرفی شود از این‌رو باید زیرساخت‌های لازم را برای آن فراهم کرد.

وی مشوق‌های سرمایه‌گذاری را عامل مهم در توسعه استان عنوان کرد و ادامه داد: اگر می‌گوییم شهر سی‌سخت شهر گردشگری است، باید شرایط و زیرساخت‌های لازم برای ورود سرمایه‌گذار مهیا شود.

رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: سی‌سخت دارای ظرفیت‌های‌ خدادادی و ویژه‌ای است که در کارگروه گردشگری باید برنامه مدونی برای آن ارائه شود تا بتوان از ظرفیت‌های این شهر برای جذب سرمایه‌‌گذار استفاده کرد.

کیانی در حال حاضر گردشگری و ورود توریست به شهر سی‌سخت را نوعی ضرر برای شهرداری و دیگر مجموعه دستگاه‌ها دانست و گفت: با وجود ظرفیت‌های فراوان گردشگری به واقع با ورود گردشگر به شهر سی‌سخت اکنون تنها افزایش زباله و ضررهای زیست‌محیطی به همراه دارد که باید برنامه اساسی و به صورت ساماندهی شده برای جذب و ورود گردشگر طراحی و اجرا شود.