مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهر «سی‌سخت» و شهرستان «دنا» به لحاظ طبیعت بکر و قابلیت‌ها ‌ و ظرفیت‌های فراوان توانایی معرفی به عنوان شهر نمونه گردشگری را دارند.

 محمود باقری عصر امروز در کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به برگزاری جشنواره برفی در استان اشاره کرد و اظهار داشت: هدف از برگزاری جشنواره معرفی هرچه بهتر و بیشتر ظرفیت‌های استان و پتانسیل‌های گردشگری در استان است.

وی با بیان اینکه استان ظرفیت‌های خوب و مناسبی در حوزه‌های مختلف گردشگری از جمله طبیعی، تاریخی، مذهبی و ورزشی دارد، ادامه داد: برگزاری جشنواره برفی باعث نشاط اجتماعی می‌شود که انتظار می‌رود دستگاه‌ها همکاری لازم برای برگزاری هرچه باشکوه جشنواره را با مجموعه میراث فرهنگی داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در کار گروه گردشگری مقرر شد مطالعات اولیه مبنی بر معرفی شهر سی‌سخت به عنوان شهر نمونه گردشگری با محوریت میراث فرهنگی و صنایع دستی متشکل از نهادهای ذیربط برگزار شود، گفت: شهر سی‌سخت و شهرستان دنا به لحاظ طبیعت بکر و قابلیت‌ و ظرفیت‌های فراوان توانایی معرفی به عنوان شهر نمونه گردشگری را دارد.

باقری با تأکید بر اینکه در کار گروه بر تشکیل کمیته راهبری مشخص شدن شهر سی‌سخت به عنوان شهر نمونه گردشگری تاکید شد، عنوان کرد: کمیته‌ای اجرایی متشکل از شهرداری سی‌سخت، میراث فرهنگی، هیئت علمی دانشگاه، اتاق بازرگانی، شورای شهر سی‌سخت، صنعت و معدن مسئول رسیدگی و اجرای این طرح شدند.

این مسئول با بیان اینکه سی‌سخت تمام پتانسیل‌های گردشگری را دارد و سعی بر این داریم که به عنوان شهر نمونه گردشگری معرفی شود، یادآور شد: میراث فرهنگی زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری در استان را دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به برگزاری جشنواره برفی به میزبانی یاسوج اشاره و اذعان کرد: این جشنواره همزمان در استان‌های اصفهان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و بوشهر نیمه دوم بهمن ماه نیز برگزار می‌شود.

باقری، اشاره‌ای به مزایا و اهداف برگزاری جشنواره برفی در کهگیلویه و بویراحمد کرد و عنوان داشت: برگزاری هرچه بهتر جشنواره باعث جذب گردشگر و توریست و معرفی پتانسیل ها و ظرفیت‌های استان می‌کند از این رو از کلیه دستگاه‌ها انتظار همکاری و همراهی هرچه بیشتر برای برگزاری جشنواره را داریم.

خرس قهوه‌ای نماد جشنواره برفی کهگیلویه و بویراحمد

وی با بیان اینکه باید تبلیغات لازم مبنی بر اطلاع‌رسانی جشنواره برفی صورت گیرد، گفت: انتظار می‌رود صدا و سیمای استانی و رسانه‌های مکتوب و مجازی تعامل خوبی با مجموعه داشته باشند تا بتوان به نحو مطلوب‌تری استان را معرفی کرد.

باقری با بیان اینکه در زمان برگزاری جشنواره نیازمند تمهیداتی در راستای برگزاری هرچه باشکوه مراسم هستیم، اذعان داشت: مهمانسراهای ادارات و نهادها در اختیار میراث فرهنگی قرار داده شود و دستگاه‌هایی که سرویس بهداشتی سیار دارند در روز جشنواره نیز به آن نیاز داریم.

فارس