رییس اتاق بازرگانی ایران ضمن انتقاد از تصمیم بانک مرکزی مبنی بر ورود بانک‌ها به کار بنگاه‌داری گفت: بانک‌ها نباید رقیب بخش خصوصی شوند.

غلامحسین شافعی در گفت‌وگو با ایسنا درباره تاکید رییس کل بانک مرکزی به موضوع ورود بانک‌ها به کار بنگاه‌داری اظهار کرد: کار بانک‌ها بنگاه‌داری نیست و ورود بانک‌ها به این موضوع اشتباه است.

وی ادامه داد: رسالت اصلی بانک‌ها رسیدگی به امور مالی، ریالی و ارائه تسهیلات است و باید رسالت اصلی خود را انجام دهند.

شافعی با بیان این‌که بانک‌ها با این اقدام رقیب بخش خصوصی می‌شوند، گفت: انجام هر گونه فعالیت اقتصادی از سوی بانک مستقیم به اقتصاد و به بدنه بخش خصوصی آسیب می‌رساند.

رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان این‌که این موضوع کمکی به اقتصاد ما نمی‌کند، خاطرنشان کرد: بنگاه‌داری بانک‌ها به فعالیت‌های اقتصادی بخش خصوصی و عملکرد آن‌ها آسیب می‌رساند.

شافعی گفت: این که بانک‌ها به بهانه جلوگیری از ورشکستگی و درآمدزایی به بنگاه‌داری ورود پیدا کنند کاملا اشتباه است و ما به عنوان نمایندگان بخش خصوصی اعتقاد نداریم که بانک‌ها مشکلات اقتصادی و مالی دارند.

وی با بیان این‌که این‌که بانک‌ها تصمیم دارند سرمایه‌های مردم را در اختیار واحد‌های تولیدی قرار داده و از این طریق به بنگاه‌داری بپردازند، تصریح کرد: این درحالی است که آنها مشکلات اقتصادی ندارند.