وزیر جهاد کشاورزی در مجمع جهانی غذا و کشاورزی در آلمان بر ایجاد بستر مناسب برای پیشرفت کشاورزی در کشورهای در حال توسعه تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت جهادکشاورزی، محمود حجتی در این مجمع طی سخنانی، حمایت از کشاورزان کشورهای در حال توسعه را به منظور رقابت عادلانه در عرصه تولید و تجارت جهانی ضروری خواند.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: با توجه به شرایط جدید جهانی از جمله تغییرات اقلیمی و نوسانات شدید قیمتی، حمایت از بخش کشاورزی از الزامات توسعه پایدار کشاورزی و روستایی است.
حجتی در سفر به برلین آلمان به صورت دو جانبه با همتای آلمانی خود دیدار و گفت‌وگو  کرد. در این دیدار، طرفین بر ضرورت و اهمیت توسعه مناسبات میان ایران و آلمان در زمینه‌های مختلف کشاورزی تاکید کردند و مقرر شد به منظور تعیین زمینه‌های اولویت‌دار برای همکاری، کار گروه ویژه‌ای با نظارت مستقیم وزرای دو کشور تشکیل شود. این در شرایطی است که نخستین جلسه کارگروه مشترک دو کشور به زودی در تهران تشکیل خواهد شد.
وزیر جهادکشاورزی در این سفر، ضمن بازدید از برخی واحدهای تحقیقاتی و تولیدی محصولات دامی و کشاورزی از نزدیک با فرآیندهای تولید  و تحقیقات در آلمان آشنا شد.
حجتی همچنین با حضور در غرفه جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه از نزدیک با صادرکنندگان محصولات کشاورزی و غذایی ایران آشنا شد و رهنمودهای لازم را برای تسهیل و توسعه صادرات محصولات کشاورزی کشورمان به آلمان ارائه داد.
براساس برنامه کاری سفر وزیر قرار است ظرفیت‌های بخش کشاورزی ایران در بخش‌های مختلف تولید محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی به سرمایه‌گذاران آلمانی معرفی ‌شود و در مورد سرمایه‌گذاری‌های مستقل و مشترک با تولیدکنندگان ایرانی تبادل‌نظر صورت بگیرد.
مجمع جهانی غذا و کشاورزی با عنوان «توانمندسازی بخش کشاورزی، بسترسازی برای بالندگی بخش کشاورزی و ضامن امنیت غذایی» با حضور وزیران کشاورزی ۷۴ کشور جهان در برلین برگزار شد.