در ادامه روند برگزاری نشست های تخصصی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد یازدهمین جلسه این کارگروه در خصوص رسیدگی به مشکلات واحد های تولیدی استان,روز چهارشنبه دوم بهمن ماه در سالن جلسات اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج,حسین سهمگین مدیرکل امور اقتصادی استانداری، محمد امین منوچهری مشاور اقتصادی و بانکی استانداری، قاسم شجاعی مشاور سازمان صنعت معدن و تجارت استان،محمدرشید جبا مدیر امور شعب بانک ملی,نامدارپور رئیس بانک صادرات,علی  مصلحی از بازرسی کل استان,جبار کیانی پور رئیس اتاق یاسوج,مدیران و نمایندگان واحدهای تولیدی مشکل دار و نمایندگان حقوقی بانک های عامل در این نشست حضور داشتند.

طبق روال گذشته در این نشست نیز مشکلات ۵ واحد تولیدی بررسی و با رایزنی های رئیس اتاق یاسوج و نمایندگان استانداری با نمایندگان ارگان های مربوطه و بانک ها در خصوص این مشکلات تصمیماتی اتخاذ شد, تا این واحد های تولیدی بتوانند به تولید خود ادامه دهند و در چرخه تولید و کسب و کار استان بمانند.

واحد تولیدی سنگ تزئینی,شرکت تولیدی لوله و شیلنگ, شرکت معدنی تولیدی سنگ لاشه, مرغداری ۲۰ هزار قطعه ای و یک کارخانه سنگ شکن تولید شن و ماسه, پنج واحد تولیدی مشکل داری بودند که در این جلسه مطرح شدند.

در ادامه این جلسه مصوب شد بانک های عامل،در چارچوب ماده ۱۶ و بر اساس ضوابط و مقررات بانک,اقساط برخی از واحدهای تولیدی طرح شده در این جلسه را تقسیط مجدد کنند همچنین برای یک طرح تولیدی سنگ تزئینی مصوب شد ضمن اعمال استمهال برای این طرح از جانب بانک, در زمینه بخشودگی جرایم در چارچوب ضوابط بانک و در صورت ایفای تعهدات از طرف مجری طرح تا آخر دوره, بخشودگی ۶% جرایم نیز برای این طرح اعمال شود. همچنین برای یک طرح مرغداری نیز مصوب شد پیگیری های لازم به عمل آید تا از محل صندوق توسعه ملی مبلغی برای این طرح در نظر گرفته شود و بانک نیزدر چارچوب ماده ۱۶ بر اساس ضوابط,نسبت به استمهال معوقات این طرح اقدام نماید.