هسته ایبه گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج دولت آمریکا اعلام کرد که آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید کرده که ایران مطابق موافقتنامه ژنو گام اول را برداشته و در نتیجه دولت آمریکا هم بخشی از تحریم ها علیه ایران را به مدت شش ماه معلق می کند. تصمیم دولت آمریکا این موارد را شامل می شود:

* توقف تلاش ها برای کاهش خرید نفت ایران توسط شش کشوری که هنوز از تحریم خرید نفت از ایران معاف هستند تا این کشورها بتوانند به خرید نفت در سطح فعلی ادامه دهند.

* آغاز همکاری آمریکا با شریکانش و ایران برای ایجاد یک کانال مجاز مبادله مالی که به ایران امکان بدهد اقلام بشردوستانه بخرد، هزینه های پزشکی و شهریه های دانشگاهی دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از این کشور را بپردازد و تعهدات مالی اش را به سازمان ملل ادا کند.

* تعلیق تحریم شهروندان غیرآمریکایی که در بعضی مبادلات مالی مرتبط با صادرات پتروشیمی ایران و معاملات طلا و فلزات گرانبها با این کشور شرکت دارند یا قطعات و خدمات در اختیار صنعت خودروسازی ایران ارائه می دهند.

* صدور اجازه ارسال قطعات یدکی هواپیما، ارائه خدمات معاینه فنی و خدمات لازم برای تأمین امنیت پرواز خطوط مشخص هواپیماهای مسافربری ایران.