پنجمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره و صنایع وابسته که در نوع خود « بزرگترین نمایشگاه بین المللی در و پنجره منطقه خاورمیانه» محسوب می شود، با حضور مقامات وزارت صنعت معدن و تجارت و همچنین برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج به نقل از روابط عمومی پنجمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره  و صنایع وابسته؛ در این نمایشگاه بزرگ بیش از ۴۶۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و هشت کشور خارجی، حضور دارند .

در پنجمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره  و صنایع وابسته که تا ۲ بهمن ماه برپا خواهد بود، جدیدترین و نوین ترین تولیدات ، تجهیزات و خدمات مربوط به صنعت در و پنچره ، سیستم های کنترل ترددی و دیگر صنایع وابسته ، عرضه و در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

پنجمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره  و صنایع وابسته؛در فضایی بالغ بر ۴۰ هزار متر مربع و در سالن های ۶ ، ۷ ، ۲۷ ، ۳۱A ،۳۱B ،۳۸، ۳۸A، ۴۰،۴۱، ۴۴A ، B44 و سالن ۳۵ و همچنین فضای باز محل نمایشگاههای بین المللی، برپا شده است.

در این نمایشگاه شرکت هائی از کشورهای ترکیه ، چین ، اسپانیا ، هنگ کنگ ، ایتالیا، امارات ،آلمان و تایوان در کنار شرکت ها و بنگاههای اقتصادی کشورمان ، انواع محصولات و خدمات خودشان را ارائه کرده اند.

ارتقاء کیفیت کالاهای تولیدی کشور و بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت ساختمان ، مهمترین رویکرد و شعار برگزاری پنجمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره  و صنایع وابسته است.

 معرفی ظرفیتهای بالقوه و بالفعل صنایع وخدمات مربوط به در و پنجره ، شناسایی و معرفی مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود، ایجاد زمینه های سرمایه گذاری ، آشنائی با نوآوری ها و پیشرفت های صنعت در و پنجره ، ایجاد فضای رقابتی ، ایجاد ارتباط مستقیم میان تولید کنندگان و مصرف کنندگاه ، اشتغالزائی ، یافتن بازارهای صادراتی و افزایش صادرات ؛ مهمترین اهداف برگزاری پنجمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره  و صنایع وابسته است .

در این نمایشگاه انواع در و پنجره های ساختمانی، اداری، صنعتی، بیمارستانی ، ماشین الات و ابزار تولید ، مونتاژ و خط تولید در و پنجره، سیستم های تولید رباتیک ، سیستم های اتوماسیون صنعتی، درهای گردان، درهای اتوماتیک، انواع تجهیزات و سیستم های دربازکن اتوماتیک، سیستم های کنترل از راه دور، سیستم های هوشمند ورود و خروج، سیستم های کنترل ورود و خروج، انواع دربازکن های ساده و تصویری، کرکره های فروشگاهی و صنعتی، دستی و اتوماتیک، انواع یراق آلات و دستگیره در و پنجره، قفل های الکتریکی و ساده ، انواع شیشه های مخصوص در و پنجره، سیستم های آب بندی و گیرنده آلودگی های صوتی و دیگر صنایع وابسته به نمایش گذاشته شده است.

برگزاری یک همایش و چهار کارگاه تخصصی در زمینه های مختلف مربوط به صنعت تولید در و پنجره  از دیگر برنامه های جانبی این نمایشگاه است.

قرار است چهار هیئت تجاری و بازرگانی از کشورهای منطقه با حضور در این نمایشگاه ، ضمن بازدید از غرفه و سالن های نمایشگاهی، برای عقد قرارداد با بنگاهای اقتصادی کشورمان و تولید کنندگان ایرانی ، وارد مذاکره شوند.

پنجمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره  و صنایع وابسته نسبت به سال گذشته از رشد حدود ۴۰ درصدی برخوردار است

صنعت تولید در و پنجره ایران در سالیان اخیر پیشرفتهای چشمگیر و حیرت انگیزی داشته است به گونه ای که امروزه از محدوده یک صنعت کارگاهی صرف خارج شده و با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات مدرن و سیستمهای نرم افزاری و اتوماسیون صنعتی،‌ به عنوان کالایی که محصول علم و فناوری است در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

برگزاری پنجمین نمایشگاه تخصصی بین المللی در و پنجره در تهران ، با حضور شرکتها و مؤسسات داخلی و خارجی که در زمینه تولید، بازرگانی و خدمات مرتبط با این گروه کالایی فعالیت دارند،گامی بلند و محکم برای ارائه نوآوریها و تولیدات مدرن این رشته از صنعت محسوب می شود و مسلماً مورد استقبال شرکت های ساختمانی،شرکت های انبوه ساز  تعاونیهای مسکن ، مجتمع های مسکونی و تجاری ،‌ هتلها و نیز عموم مردم به عنوان مصرف کنندگان نهایی این محصولات ، واقع خواهد شد.

پنجمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره و صنایع وابسته ، از امروز تا ۲ بهمن ماه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۶ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.