دبیر کل بانک مرکزی با تاکید بر این که برنامه بانک مرکزی این است که سیاست‌های کاهش نقدینگی به تشدید رکود منجر نشود از تشکیل کارگروهی برای کمک به بخش تولید و خروج اقتصاد از شرایط رکود خبر داد.

محمود احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اقدامات بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی اظهار کرد:برنامه این است که سیاست‌های به کار گرفته شود که سیاست‌های کنترل نقدینگی منجر به رکود نشود.

وی در ادامه از تشکیل کارگروهی با حضور نمایندگانی از وزارت صنعت،معدن و تجارت،جهاد کشاورزی،امور اقتصادی و دارایی برای اتخاذ تصمیماتی برای کمک به بخش تولید و خروج اقتصاد از رکود خبر داد و گفت:بنا به آخرین آمار حجم نقدینگی به ۵۳۷ هزار میلیارد تومان رسیده است.

دبیرکل بانک مرکزی با اشاره به این که پیش‌بینی می‌کنیم میزان رشد نقدینگی تا پایان امسال بین ۲۳ تا ۲۵ درصد باشد، اضافه کرد: رشد نقدینگی در آبان ماه به ۲۳ تا ۲۴ درصد رسیده و بنا به آمار آخرین میزان نقدینگی موجود در جامعه ۵۳۰ هزار میلیارد تومان است.

وی در ادامه به اعطای تسهیلات از سوی شبکه بانکی به بخش تولید اشاره و خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات به بخش‌هایی که تعطیل شده‌اند و می توانند با دریافت این تسهیلات مجددا فعال شوند را در بانک مرکزی دنبال می کنیم.