a

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج دهمین نشست کارگروه تخصصی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص رسیدگی به مشکلات واحد های تولیدی روز پنج شنبه ۲۶ دی ماه در سالن جلسات اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد.

حسین سهمگین مدیرکل امور اقتصادی استانداری، محمد امین منوچهری مشاور اقتصادی و بانکی استانداری، قاسم شجاعی مشاور سازمان صنعت معدن و تجارت استان، مصلحی از بازرسی کل استان،صمدی از آموزش و پرورش استان ,شفیعی از سازمان نوسازی مدارس، جبار کیانی پور رئیس اتاق یاسوج,مدیران و نمایندگان واحدهای تولیدی مشکل دار و نمایندگان بانک های عامل از جمله کسانی بودند که در این نشست حضور داشتند.

کیانی پور رئیس اتاق یاسوج در ابتدای این جلسه ضمن اشاره به میلاد پیامبر و هفته وحدت در هفته ی پیش رو این  را به حاضرین در جلسه تبریک گفت و دهمین جلسه کارگروه تخصصی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد را اغاز کرد. کیانی پور اظهارکرد: در طول ده جلسه گذشته خوشبختانه شاهد همکاری بی شائبه ی بانک های استان بوده ایم و این ده جلسه چنان شور و شعفی در میان فعالین اقتصادی استان به وجود آورده است که اتاق یاسوج همه روزه شاهد درخواست های مجدد و زیادتری از طرف فعالین اقتصادی استان برای حضور در این جلسات است. رئیس اتاق یاسوج خاطر نشان کرد طبیعتا این علاقه و حضور نتیجه ی یک همکاری متقابل میان دولت ,بخش خصوصی و بانک های استان است.

در این نشست سه ساعته مشکلات پنج واحد تولیدی که محصولاتی از جمله سکوی آزمایشگاهی کابینت, مرکبات و  میز, نیمکت,تجهیزات مدارس, سازه های فلزی و تابلو های برق صنعتی تولید می کنند و همچنین یک شرکت تعاونی بازیافت زباله مورد بحث و بررسی قرار گرفت،و نمایندگان این واحدهای تولیدی به تشریح مشکلات فعلی طرح خود پرداختند و پیشنهادات و درخواست هایی برای حل این مشکلات ارائه دادند.

در ادامه این جلسه مصوب شد بانک‌های عامل، اقساط برخی از واحدهای تولیدی طرح شده در این جلسه را تقسیط مجدد کنند،همچنین برای واحد تولیدی میز, نیمکت,تجهیزات مدارس و سازه های فلزی مصوب شد در صورت موافقت  مبلغ ۲۰ میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی به این طرح اختصاص یابد. در خصوص مشکل طرح تولیدی تابلو های برق صنعتی نیز مصوب شد بانک تا زمان تعیین تکلیف مشکل این طرح با شهرداری,اقدام قانونی علیه این طرح تولیدی را به تعویق بیاندازد.

گزارش تصویری این نشست: