IMG_2275

به گزارش روابط عمومی اتاق یازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج هشتمین نشست کارگروه تخصصی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در خصوص رسیدگی به مشکلات واحد های تولیدی استان کهگیلویه و بویراحمد روز چهارشنبه ۴ دی ماه در سالن جلسات اتاق بازرگانی با حضور حسین سهمگین مدیرکل امور اقتصادی استانداری، محمد امین منوچهری مشاور اقتصادی و بانکی استانداری، قاسم شجاعی مشاور سازمان صنعت معدن و تجارت استان، جهانبخش مرتضوی بازرسی کل استان، جبار کیانی پور رئیس اتاق یازرگانی یاسوج، مدیران عامل و نمایندگان واحدهای تولیدی مشکل دار و نمایندگان بانک های عامل برگزار شد.

در این نشست ۳ ساعته که  نمایندگانی از سازمان جهاد کشاورزی و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هم در آن حضور داشتند،نمایندگان دستگاه های مربوطه و بانک ها به بحث و تبادل نظر درخصوص مشکلات ۵ واحد تولیدی پرداختند و تصمیماتی نیز در خصوص این واحدها مصوب شد.

IMG_2247

جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج در ابتدای این جلسه با اشاره به همکاری خوب بانکها اظهار کرد: تمامی مدیران و کارکنان بانک های استان در طول هفت جلسه گذشته نهایت لطف و همکاری را با واحدهای تولیدی استان داشتند و امیدواریم در این جلسه و جلسات بعد باز هم شاهد تعامل بانک های عامل با واحد های تولیدی استان باشیم.

اولین واحد تولیدی که در این جلسه مطرح و مشکلاتش بررسی شد طرح گلخانه روستای ده شیرین پاتاوه بود، این طرح که بیش از ۳۰ نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال داده بود،هم اکنون به دلیل مشکلاتی غیر فعال شده است.پس از اینکه نماینده ی سازمان جهاد کشاورزی ابتدا توضیحاتی را درخصوص این طرح داد،مجری این طرح تولیدی مشکلات و درخواست های خود برای حل مشکلاتش ارائه داد.

طرح تصفیه وپالایش روغن تعاونی ۲۱۷۸ از دیگر طرح هایی بود که در این جلسه مشکلاتش مورد بحث و بررسی قرار گرفت. حمایت های  تمامی نمایندگان دستگاههای مربوطه حاضر در این جلسه در حمایت از سرمایه گزاران غیر بومی این طرح نشان دهنده ی عزم جدی مسئولان استانی در حمایت از سرمایه گذاری  در کهگیلویه و بویراحمد و بحث صادرات می باشد.جبارکیانی پور رئیس اتاق یاسوج با تاکید بر لزوم حمایت از اینچنین طرح هایی در استان گفت:با توجه به اینکه این طرح پتانسیل صادراتی دارد، حمایت همه ی مسئولین استانی بخصوص بانکها از این طرح ضروری است. کیانی پور خاطر نشان کرد: حمایت از این طرح باید به صورت حمایت توام با نظارت باشد.

IMG_2246

واحدهای تولیدی مهارت فیلتر تعاونی ۲۴۲ ایثارگران،شرکت بشار صنعت یاسوج و محصولات غذایی جم دوگنبدان نیز دیگر واحدهایی بودند که نمایندگانشان فرصت مطرح کردن مشکلاتشان را در حضور بانک های عامل و دستگاه های مربوطه بدست آوردند تا درخصوص مشکلات آنها تصمیم گیری شود.در نهایت  پس از صحبت های نمایندگان استانداری و رایزنی های رئیس اتاق یاسوج با نمایندگان بانک های عامل در خصوص این واحدها مصوباتی از جمله استمهال مجدد تسهیلات طبق ماده شانزده قانون بودجه، بخشودگی بخشی از جرایم،پرداخت تسهیلات مجدد، تصویب شد.