به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج کمیته حمایت از سرمایه گذاری با حضور رؤسای قضایی، مسئولان اجرایی و مدیران بانکی استان برگزار شد

در این نشست دکتر جمادی با تبریک ولادت امام رضا (ع) و هفته کرامت به مردم استان، نتایج کمیت حمایت از سرمایه گذاری را مؤثر دانست و گفت: در این استان زیرساخت­های خوبی برای سرمایه گذاری وجود دارد و برای کسانی که قصد تولید و کارآفرینی دارند، محیط امنی است.

وی تأکید کرد: در راستای طرح های اقتصادی اگر مشکل قضایی وجود داشته باشد آن را حل می کنیم و قبل از صدور رأی از طریق بانک­ها و نهادهای ذیربط همه تلاش­مان را انجام می­دهیم و سعی می­کنیم رویه پیشگیری از وقوع جرم حاکم شود.

دکتر جمادی تصریح کرد: همه مشکلات سرمایه­گذاری از طریق صدور حکم انجام نمی­شود و صدور رأی آخرین راهکار است

در ادامه مختار کوشا دادستان مرکز استان با اشاره به مستندات گذشته کمیته حمایت از سرمایه­گذاری گفت:  معلوم شده است بیش از ۶۰ درصد بنگاه­های تولیدی استان غیر فعال هستند و هر چه سریعتر باید کارگروهی برای این مشکلات تشکیل شود.

وی گفت: تا راهکارهای ارائه شده از سوی کمیته حمایت قضایی عملی نشود ، تشکیل جلسات در آینده غیر سازنده است.

در ادامه داریوش دیودیده؛ رئیس سازمان صنعت و معدن استان با تشریح وضعیت اقتصادی کشور گفت: به دلایل فضای ناهموار اقتصادی در کشور، استان ما نیز دچار مشکل شده­است.

وی گفت: بنگاه­هایی که با مواد پتروشیمی سر وکار داشته­اند، از رشد خوبی برخوردارند اما برای بسیاری از بنگاه­ها به دلیل تحریم رکود حاکم شد.

رئیس سازمان صنعت و معدن استان تصریح کرد: در کشور هیچ استانی نسبت به دیگر استان­ها در موضوع معافیت­ها و تسهیلات متمایز نیست، اما تمام اولویت­های اقتصادی استان در جایگاه «ب» قرار دارند و این اولویت نسبت به جایگاه الف از نظر تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری برخورداری کمتری دارد.

در این جلسه جبار کیانی؛ رئیس اتاق بازرگانی استان با اشاره به موفقیت کشور در پیروزی حماسه سیاسی گفت: تلاش مسئولان، همت مردم و کارآفرینان در دولت تدبیر و امید حماسه اقتصادی را رقم خواهد زد.

وی با تشریح وضعیت اقتصادی کشور گفت: با توجه به آمارهای ارائه شده از سوی دولت جدید، وضعیت ایران در زمینه سرمایه گذاری در میان ۱۸۰ کشور جایگاه ۱۴۵ دنیا است اما در رتبه ۵۳ حمایت قضایی از سرمایه گذاری قرار دارد که نشان می­دهد مشکلات تولید، ناشی از عملکرد ضعیف دستگاه­های اجرایی و نهادهای تولیدی است.

کیانی اظهار کرد: مصوبات طرح شده در جلسات گذشته کمیته حمایت از سرمایه­گذاری، اجرایی نشده است و تا جامه عمل نپوشد نمی­توان به آن چشم امیدی داشت.

رئیس اتاق بازرگانی استان گفت: تا بازدید از شرکت­های صنعتی انجام نشود نمی­توان درباره فعال بودن یا نبودن اظهار نظر کرد.

در این جلسه مدیران و نمایندگان بانکی استان نیز با انتقاد از عملکرد بعضی از بنگاه­های تولیدی خواستار برگرداندن منابع بانکی و پرداخت اقساط معوقه خود شدند.