20130317060728_13910824000176_PhotoA

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در نشست مدیران حوزه اشتغال  وتولید با اشاره به جابجایی کارخانه های شن و ماسه بشار گفت: دراین تصمیم به هیچ عنوان کارشناسی عمل نشده است .

جبارکیانی پور شامگاه چهارشنبه درنشست مدیران حوزه اشتغال و تولید با استاندار کهگیلویه وبویراحمد، با انتقاد از تصمیم استاندار در مورد تعطیلی یک باره کارخانه های شن و ماسه درساحل رودخانه بشار اظهار داشت: اصل تصمیم استاندار، اقدامی منطقی بوده ولی متاسفانه درشیوه اجرای این تصمیم ایراداتی وجود دارد.

دراین نشست که از معدود دفعاتی بود که مسئولی با این صراحت  به مخالفت با یک موضوع می پرداخت، رئیس اتاق بازرگانی یاسوج  با بیان ینکه درموضوع جابجایی کارخانه های شن و ماسه به هیچ عنوان کارشناسی عمل نشده ، افزود: دراینکه این کارخانه ها از ساحل رودخانه بشار باید جمع می شدند شکی نیست ولی این کار باید حساب شده و دریک بازه زمانی هدفمند انجام میشد.

کیانی ادامه داد: اکنون که از سوی سازمان نظام مهندسی نیز ، استفاده از مصالح ساختمانی کوهی تکلیف شده است که مصالح ماسه و شن رودخانه ای ، استانداردهای لازم را به لحاظ فنی ندارند، ولی حرف بخش خصوصی این است که چنین کاری نباید عجولانه انجام می شد.

برای دغدغه های استاندار احترام قائلم ولی رسالتم دفاع از حقوق تولید کنند ه ها است .

رئیس اتاق بازرگانی استان کهگیلویه وبویراحمد ، خود را نماینده طیف تولید کننده ها و فعالان اقتصادی دراین استان خواند وگفت:من برای  آقای استاندار و دغدغه هایشان احترام قائل هستم ولی احساس می کنم  برخی مسائل باید شفاف بیان شوند و بدون شک به حل مشکلات و باز شدن گره ها کمک می کنند.

این فعال بخش خصوصی وظیفه و رسالت خود را دفاع از حقوق زحمت کشان عرصه اقتصاد و تولید خواند و ادامه داد: امروز ما در جنگ اقتصادی هستیم و باید افسران جنگ اقتصادی را بیش از گذشته یاری دهیم.

کیانی با این توضیح تاکید کرد: قیمت های اعلام شده شن و ماسه کارشناسی، منطقی و واقعی نیست و آقایان تصمیم گیر باید بدانند که هزینه های کارخانه ای که ، دریک قدمی جاده اصلی هست با کارخانه ای که دردلی بجک  کار می کند، یکی نیست و این تفاوت ها باید لحاظ شود تا عرصه رقابت و فرصت های برابر وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: پروسه جابجایی کارخانه های شن و ماسه باید دریک بازه زمانی دوره ای انجام میشد تامشکل تنظیم بازار و کمبودها هم مطرح نمی شد و دریک فضای علمی وهمدلی ، شاهد ثبات بازار شن و ماسه ورضایت تولید کننده و مصرف کننده بودیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه حرف آقای صابری درست و منطقی است و قطعااکوتوریسم رودخانه بشار از تولید شن و ماسه مهم تر است ، ولی اینکه گفته میشود مگر چه چیزی گران شده است که قیمت شن و ماسه  راباید افزایش دهیم درست نیست، زیرا اکنون تنها دریک مورد قیمت چرخ زنجیز یک بولدوزری که باید دراین کارخانه ها کار کند، درظرف کمتر از دو سال از ۱۹میلیون تومان به بیش از ۳۵ میلیون تومان رسیده است،حالاچگونه تولید کننده شن و ماسه بتواند قیمت هایش را ثابت نگه دارد.

کیانی ابراز داشت :لازم است تا اطلاعات  فنی از زبان کارشناسان به استاندار منتقل شود تا خروجی تصمیمات و جلسات درکنار دغدغه های بجای مقام ارشد این استان موثرترو ملموس تر شود.