ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در آخرین مصوبه خود، تمامی بانک‌های عامل را از انجام هرگونه اقدامات حقوقی و اجرایی علیه واحدهای تولیدی تا اتخاذ تصمیم نهایی در هیأت وزیران منع کرد.

025b6f3e-25b3-43bd-9e4d-11d12753db5e

در هشتاد و یکمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۸‬ به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، تسهیلات واحدهای تولیدی از محل حساب ذخیره ارزی تعیین تکلیف شد.

مصوبه هشتاد و یکمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به این شرح است: “به منظور پیشگیری از بروز اختلال در روند تولید و اشتغال واحدهای تولیدی مشمول ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید و جزء (د) بند (۶) قانون بودجه سال ۱۳۸۸، تمامی بانک‌های عامل از انجام هرگونه اقدامات حقوقی و اجرایی علیه این واحدها تا اتخاذ تصمیم نهایی در هیأت محترم وزیران خودداری نمایند. ضمناً بانک‌هایی که اقداماتی را در این زمینه انجام داده‌اند نیز نسبت به توقف اقدامات، خارج نمودن از سرفصل بدهکاران غیرجاری و رفع محدودیت‌های اعمال شده، اقدام لازم را به‌عمل آورند.”

این مصوبه طی بخشنامه شماره ۶۰.۱۱۸۴۹۶ مورخ ۱۳۹۸.۰۴.۲۹ دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به مدیران عامل تمامی بانک‌ها، مؤسسات اعتباری، صندوق ضمانت صادرات ایران و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک ابلاغ شد.