به دنبال انتشار مطلبی مورخ ۲۵/ ۱۳۹۸/۱  از سوی سایت خبری صدای دنا ، با عنوان «تقلیل بخش خصوصی در استان به پیمانکاری/ دیداری با استاندار برای هیچ!»روابط عمومی اتاق یاسوج به این شبهات پاسخ داده است.
در ابتدا جا دارد از دغدغه مدیران عزیز آن رسانه برای مسئله ­ی تولید و رونق کسب و کار در استان کهگیلویه­ و بویراحمدکمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم. اما جای تعجب است در نشستی که اصحاب محترم رسانه حضور نداشته ­اند و شرح مذاکرات آن تنها از طریق وبسایت اتاق بازرگانی و پورتال خبری استانداری منتشر شده است، نویسنده محترم مطلب فوق چگونه تشخیص داده است که نشست عیدانه اعضای هیئت نمایندگان اتاق یاسوج با استاندار محترم استان تنها حول محور پیمانکاران چرخیده است.
همانطور که در گزارش منتشر شده­ در وبسایت اتاق یاسوج اشاره شده است، محور برگزاری این نشست «بررسی مسائل و مشکلات پیش روی فعالین اقتصادی بخش خصوصی و راهکارهای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید » بوده است.
همان گونه که در ادامه این گزارش آمده است رئیس اتاق یاسوج در این نشست به تشریح استراتژی مهم این مجموعه برای سال جدید، یعنی «رونق بخشیدن به تجارت خارجی به خصوص استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه از جمله کشور عراق» پرداخته است. وی همچنین در این نشست درخصوص برنامه­ ی ویژه اتاق برای تقویت «کمیسیون تخصصی تجارت» صحبت به عمل آورده است. چرا که در سالی که از جانب مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است، مهمترین مسئله برای فعالین اقتصادی بعد از تولید، شناسایی و یافتن بازارهای مناسب برای فروش محصولات تولیدی می باشد، وظیفه مهمی که بر اساس قانون اتاق های بازرگانی بر عهده این مجموعه است و اتاق یاسوج نیز برنامه دارد در سال جدید با جدیت تمام به آن بپردازد.
رئیس اتاق یاسوج در ادامه­ ی این نشست نیز به صورت تخصصی به مشکلات پیش­روی تولید در استان پرداخته است که از جمله مهمترین آنها، می توان به تامین سرمایه در گردش برای بازگشت واحدهای تولیدی به چرخه­ ی تولید، مسائل و مشکلات مربوط به تامین اجتماعی و جرائم بانکی اشاره کرد. این مطلب نیز در گزارش منتشر شده­ ی اتاق از نشست با استاندار محترم استان، آمده است.
برای آگاهی بیشتر مسؤلان محترم رسانه­ ی «صدای دنا» و مخاطبین عزیز این پایگاه خبری، یادآور می شویم که اعضای هیئت نمایندگان اتاق­ های بازرگانی، متشکل از نمایندگان بخش­ های مختلف اقتصادی هر استان می­ باشند و وظیفه ذاتی آنان است که هر کدام به تناسب در جهت منافع بخشی که آن را نمایندگی می­ کنند در اتاق فعالیت کنند. اعضای هیئت نمایندگان اتاق یاسوج نیز در دور جدید متشکل از نمایندگانی از حوزه ­های: کشاورزی، صنعت، گردشگری، تولید، خدمات فنی مهندسی و عمران، بازرگانی، فناوری ­های نوین و استارت­آپی و گیاهان دارویی می­ باشند که هر کدام از آنها در کمیسیون­ های تخصصی اتاق و نشست ­های مختلف در راستای تامین منافع بخش­ هایی که نمایندگی آن را برعهده دارند، فعالیت می کنند.
اعضای هیئت نمایندگان اتاق یاسوج به عنوان نمایندگان بخش خصوصی استان در نشست با استاندار همان طور که درباره­ ی موضوعات تخصصی و مهمی پیرامون مسائل مربوط به واحدهای تولیدکننده گل رز، مشکلات پیش روی کارآفرینی در حوزه استارت آپ ­ها، مشکلات سرمایه در گردش برای برخی از کارخانه ­ها، راهکارهای رونق صنعت گردشگری و غیره بحث و ارائه پیشنهاد کرده اند، در خصوص مسائل و مشکلات پیرامون صنعت احداث و خدمات فنی و مهندسی که بیش از ۳۰% اشتغال استان را به خود اختصاص داده است و از کمیسیون های مهم اتاق ایران و اتاق های شهرستان­ ها می باشد نیز صحبت میان آورده اند.
 در پایان نیز ضمن تشکر از مسؤلان محترم سایت خبری صدای دنا برای انعکاس مسائل و مشکلات مربوط به بخش خصوصی، از این پایگاه خبری و دیگر رسانه ­های استان دعوت می­ شود تا در کنار نمایندگان بخش خصوصی استان در راه تلاش برای فراهم آوردن موجبات رشد و توسعه فضای کسب و کار و حمایت از فعالین اقتصادی استان در همه­ ی حوزه­ ها، همت کرده و شرایط را برای شکوفایی اقتصادی استان فراهم آوریم. این اندیشه تحقق نخواهد یافت مگر با همدلی، حضور و حمایت همه جانبه­ ی رسانه ها در کنار بخش خصوصی.
با آرزوی توفیقات روز افزون
روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج