به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج صبح امروز نشست کمیسیون تخصصی بانک و بیمه اتاق یاسوج با هدف «بررسی طرح تسهیلات اشتغال روستایی» و با حضور مدیران و کارشناسان مربوطه و برخی دریافت کنندگان این تسهیلات در محل سالن جلسات اتاق یاسوج برگزار گردید.

 پس از حضور غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و نماینده شهرستان های گچساران و باشت در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج و بحث و بررسی در خصوص وضعیت تسهیلات طرح اشتغال روستایی و عشایری در نشستی با رئیس و نایب رئیس اتاق بازرگانی؛ و همچنین در نشست با رئیس کل دادگستری به اتاق ماموریت داده شد تا به بررسی کارشناسی تسهیلات طرح اشتغال روستایی  و اسناد مرتبط با آنها بپردازد و پروژه هایی که توجیه اقتصادی داشته باشند و قابلیت ورود به عرصه تولید و اشتغال را دارند، معرفی نماید تا این منابع به آنها تخصیص داده شود. در همین خصوص نشست امروز کمیسیون بانک و بیمه اتاق یاسوج با دستور کار  بررسی «طرح تسهیلات اشتغال روستایی»  برگزار گردید.
جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در این نشست اظهار داشت: اتاق یاسوج با پیگیری هایی که انجام داده است از مجلس و قوه قضائیه ماموریت یافته است تا با بررسی  طرح تسهیلات اشتغال روستایی، تجربه اشتباه گذشته در طرح بنگاه های زود بازده در این طرح تکرار نشود.
کیانی پور بیان داشت: در گذشته و در طرح تسهیلات بنگاه های زود بازده اشتباهات زیادی رخ داد تا این طرح به نتیجه نرسد، پرداخت تسهیلات بدون کار کارشناسی و تنها برای کسب محبوبیت سیاسیون در آن سالها، هم به تورم دامن زد و هم به ایجاد شغل های کاذب کمک کرد.
رئیس اتاق یاسوج ادامه داد: در همین راستا در دوره ی جدید به اتاق ماموریت داده شده است که همانطور که نقش مشاوره ای برای سه قوه دارد، در این طرح نیز  مشاوره های منطقی علمی و کارشناسی دقیقی را به دولت و قوه قضائیه ارائه دهد تا اینبار منابع تسهیلات اشتغال روستایی همچون طرح بنگاه های زودبازده به سمت سوی غلطی نرود.