رئیس اتاق بازرگانی یاسوج از عملکرد بانک ها انتقاد و اظهارداشت: رسالت برخی از بانک ها در استان کهگیلویه و بویراحمد واسطه گری شده است.

 ” جبار کیانی پور ” در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حالیکه برخی از بانکها منابع دارند اما نسبت به پرداخت تسهیلات اقدامات مناسبی انجام نمی دهند.

وی اجرای یک برنامه مدون در راستای بررسی ارائه تسهیلات رونق تولید، نحوه مصرف و بکارگیری برای تولید و اشتغال را ضروری دانست و خاطرنشان کرد:‌ در حوزه بازپرداخت ها هم متاسفانه بازپرداخت نشدن، حرکت ارائه تسهیلات را کند کرده است.

رئیس اتاق یاسوج بابیان اینکه تسهیلات ارائه شده سبب رونق تولید می شود، تصریح کرد: اگر آمار بازگرداندن واحد ها به چرخه تولید محقق شده باشد، باید اشتغال زایی بالا در استان را شاهد باشیم و حرکت هدفمند در ارائه تسهیلات ضروری است.

کیانی پور  بر رفع مطالبات اقتصادی مردم با تحقق تولید و اشتغال تاکید کرد و خواستار تلاش بیشتر برای دستیابی به توسعه شد.

 

** از ۳۴ واحد تولیدی تنها به سه واحد تسهیلات پرداخت شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در این نشست هم گفت: در راستای بازسازی و نوسازی  واحد های تولیدی، ۳۴ واحد با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان به بانک ها معرفی شده است.

داریوش دیودیده افزود: از این تعداد تنها به سه مورد تسهیلاتی به مبلغ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی گفت: در مجموع ۷۰ واحد متقاضی بازسازی و نوسازی ثبت نام کرده اند و افزایش سرعت ارائه تسهیلات برای تحقق هدفگذاری ها ضروری است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد از ثبت نام واحد های متقاضی تسهیلات در حوزه رونق گردشگری خبر داد و اظهارداشت: در همین راستا اقدامات لازم برای انجام مراحل ثبت نام به مانند حوزه تسهیلات رونق تولید انجام و تحقق توسعه گردشگری استان در این راستا دیده شده است.

*** بانک ها باید پاسخگو باشند

مدیرکل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست گفت: در راستای دریافت تسهیلات رونق در بخش کشاورزی این استان، ۴۱۳ ثبت نام انجام شده که از این تعداد ۲۰۷ مورد به مبلغ ۷۰ میلیارد تومان توسط کارگروه تایید شده است.

” جعفر گوهرگانی ” افزود: با معرفی ۱۷۵ مورد متقاضی تسهیلات به بانک ها تنها قریب به ۱۰ درصد پرداخت انجام شده که فعالیت بهتر بانک ها در پرداخت تسهیلات ضروری است.

وی گفت: بانک ها باید در این حوزه پاسخگو باشند و اقدامات لازم را برای تحقق ارائه تسهیلات رونق در بخش کشاورزی انجام دهند.