حضور سعود بن احمد خالد البروانی سفیر کشور عمان در استان کهگیلویه و بویراحمد

 اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در ادامه ی اقدامات خود در حوزه بین الملل از سفیر کشور عمان، سعود بن احمد خالد البروانی دعوت به عمل  آورده است تا با حضور در استان کهگیلویه و بویراحمد از نزدیک توانمندی ها و فرصت های استان را مشاهده نماید و با فعالین اقتصادی استان دیدار نماید.
سفیر کشور عمان در اولین برنامه حضور خود در یاسوج به همراه رئیس و نواب رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار کرد. پس از این نشست، سعود بن احمد خالد البروانی به همراه رئیس و نواب رئیس اتاق بازرگانی استان از مجتمع تولیدی دنا صنعت بازدید به عمل آورد.این هیئت پس از بازدید از مجموعه دنا صنعت، از دو مجتمع تولیدی موفق استان یعنی سینره و زردبند بازدید به عمل آوردند و از نزدیک محصولات و روند تولید آنها را مشاهده کردند.در پایان نیز و در اصلیترین برنامه حضور سفیر عمان در استان، نشست سعود بن احمد خالد البروانی با فعالین اقتصادی استان و مدیران دولتی استان در سالن جلسات اتاق بازرگانی یاسوج برگزار گردید.
جبارکیانی پور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در ابتدای این نشست با بیان اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران و کشور پادشاهی عمان از دیرباز دوستانی وفادار برای هم بوده‌اند، اظهار داشت: کشور ما در شرایط سخت همراه و همکار عمان بوده و عمان هم در شرایط تحریم با ما یار و همراه بوده است و طبیعی است که با توجه به این روابط خوب و دیرینه می‌بایست مناسبات سیاسی و اقتصادی خوبی را داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه فاصله نزدیک خلیج فارس و دریای عمان به کشور عمان ظرفیت و پتانسیل‌های این کشور در جهت ایجاد مناطق ویژه اقتصادی از جمله منطقه صحار است، افزود: تصور ما در بخش خصوصی این است که مناسبات اقتصادی ما در حد مناسبات سیاسی ما نیست و این کمبود و کاستی را می‌بایست ما در بخش خصوصی جبران کنیم و این شرایط هم بعد از برجام برای تجار و بازرگانان ما به خوبی فراهم شده است.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج عنوان کرد: بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد اعتقاد دارد کشور عمان می‌تواند ظرفیت بسیار خوبی برای ما باشد و بنادر عمان می‌تواند جایگزین بنادر دیگری شود که هم‌اکنون در آن بنادر به فعالیت مشغول هستیم.
کیانی پور ابراز کرد: استان زیبای کهگیلویه و بویراحمد یک درصد مساحت و یک درصد جمعیت کشور عزیز ایران را تشکیل می‌دهد و همانگونه که ملاحظه کردید سرزمینی با غنای خدادادی فراوان است  که از جمله این ظرفیت‌های خدادادی می‌توان به دارا بودن ۲۵ درصد نفت و گاز کشور، ۱۰ درصد آب کشور، ۸.۸ درصد جنگل‌های کشور و ۲۵ درصد جنگل‌های زاگرس اشاره کرد.
وی بیان کرد: این استان سرزمینی با اقلیمی چهارفصل و بسیار زیبا و دارای قابلیت‌های گردشگری بوده که به پایتخت طبیعت ایران معروف است و محصولات باغی فراوان، تنوع گوناگون گیاهان دارویی و مهم‌تر از همه همسایگی با استان‌های بزرگ فارس، اصفهان و خوزستان از قابلیت‌های این استان است که می‌تواند فرصت خوبی را برای بازرگانان عمان فراهم آورد

عمان آماده سرمایه گذاری اقتصادی درکهگیلویه وبویراحمد است

سفیر عمان در این نشست با بیان اینکه امیدوارم تا پایان امسال بتوانیم ویزای مولتیپل را برای تاجران ایرانی فراهم کنیم، گفت: شرط دادن ویزای مولتیپل یک‌ساله به یک فرد این است که سرمایه‌گذاری دوجانبه باشد.
سعود بن احمد خالد البروانی در نشست با فعالین اقتصادی و مدیران دولتی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هدف ما تشویق کشور عمان و استان کهگیلویه و بویراحمد به توسعه همکاری‌های مشترک است.
سفیر عمان افزود: برای توسعه همکاری در هر بخش به طور جداگانه تفاهم‌نامه‌ای آماده و امضا شود و امیدواریم هر چه زودتر این تفاهم‌نامه اجرایی شود.
البروانی با بیان اینکه امیدوارم تا پایان امسال بتوانیم ویزای مولتیپل را برای تاجران ایرانی فراهم کنیم، گفت: شرط دادن ویزای مولتیپل یک‌ساله به یک فرد این است که سرمایه‌گذاری دوجانبه باشد.
وی در رابطه با حوزه گردشگری عنوان کرد: وزیر کشور عمان در پایان ماه ژانویه در ایران خواهد بود و اگر چیزی در زمینه همکاری‌های مشترک در حوزه گردشگری در ذهن مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد می‌توانند، آماده کرده و در حضور وزیر ارائه دهند.
سفیر کشور عمان گفت: در طی دو روز آینده مشکلات بانکی پیگیری می‌شود و امیدوارم با نتیجه خوبی از مسقط برگردد.