photo_۲۰۱۷-۱۰-۱۲_۱۳-۳۰-۰۴
🔹ظهر امروز نشست تبادل نظر در خصوص برگزاری همایش و کارگاه آموزشی دست بافت های استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور کارشناسان و فعالین بخش خصوصی حوزه دست بافت ها، در اتاق یاسوج برگزار گردید.

🔹 رئیس اتاق یاسوج در ابتدای این نشست اظهار کرد: بر همگان واضح و مبرهن است که دست بافت های استان کهگیلویه و بویراحمد و به طور کلی صنایع دستی یک فرصت و ظرفیت قوی برای استان می باشد که با سرمایه گذاری  و برنامه ریزی در این حوزه می توان به موفقیت های خوبی در تولید و اشتغال استان  دست یافت.

🔸 جبار کیانی پور ادامه داد: با اینحال اما متاسفانه کهگیلویه و بویراحمد تاکنون کارنامه موفقی در این حوزه و بخصوص بحث برند سازی و صادرات دست بافت های استانی و همچنین توانمندسازی تشکل های فعال در این حوزه  نداشته است.
رئیس اتاق یاسوج بیان کرد: طبیعتا وظیفه دولت سیاست گذاری و ایجاد و آماده سازی زیرساخت هاست، ما نیز به عنوان بخش خصوصی وظیفه داریم که از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم و در این راه قدم برداریم تا با ایجاد و توانمندسازی یک تشکل فعال در حوزه دست بافت ها این بخش را رونق بخشیم.

🔹 کیانی پور افزود: برای شروع نیاز به یکسری اقدامات داریم که اولین مورد ایجاد این تشکل است، دوم اینکه باید شرایط را برای آنها فراهم سازیم تا در حوزه برندسازی، بازار و صادرات با قدرت حضور پیدا کنند.

🔸  رئیس اتاق یاسوج تصریح کرد: در این خصوص آموزش، حضور در رویدادهای داخلی و نمایشگاه های بین المللی در اولویت است که ما در بخش آموزش تاکنون بسیار خوب کار کرده ایم .

🔹 وی افزود: درخصوص حضور در نمایشگاه های بین المللی اما به دلیل اینکه تشکل مستقیم زیرمجموعه اتاق نبوده است خوب کار نکرده ایم که در استراتژی کوتاه مدت اتاق قصد داریم در این حوزه ورود کرده و فعال شویم.

🔸 جبار کیانی پور بیان کرد: درهمین راستا برای شروع در نظر داریم در هفته پژوهش همایش و کارگاه آموزشی  تخصصی را برای مجموعه فعالان دستبافت ها برگزار کنیم تا در این خصوص آسیب شناسی کرده، راهکارها و پیشنهادات را جمع آوری کنیم و در نتیجه آموزش های لازم را به فعالان این حوزه ارائه دهیم.

🔹 رئیس اتاق بازرگانی یاسوج خاطرنشان کرد: پس از آن نیز تلاش خواهیم کرد شرایط را مهیا کرده تا دست بافت های استان در نمایشگاه های بین المللی در ایران و کشورهای مختلف برای  معرفی و عرضه حضور یابند.