photo_2017-10-10_10-28-22

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج عصر روز دوشنبه ۱۷ مهرماه، با هریستو پولنداکف سفیر کشور بلغارستان در ایران دیدار کرد. این نشست در راستای پیگیری نتایج دیدار قبل در تهران و همچنین حضور سفیر بلغارستان در یاسوج انجام گرفت.
به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج؛ پیش از این در نشست مشترکی رئیس اتاق یاسوج و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با سفیر بلغارستان و رایزن اقتصادی این کشور در ایران، با هدف توسعه همکاری‌های دوجانبه اقتصادی و تجاری دیدار کرده بودند که در نتیجه این نشست، سفیر کشور جمهوری بلغارستان به همراه رایزن اقتصادی این کشور و مشاور خود در سفری دو روزه از استان کهگیلویه و بویراحمد و توانمندی های این استان بازدید به عمل آوردند.

جبار کیانی پور در ابتدای این نشست با ابراز خرسندی از توسعه مراودات استان کهگیلویه و بویراحمد و بلغارستان، افزود: حضور تیمی از فعالین اقتصادی در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده های آن در کشور بلغارستان بسیار مثمرثمر بود، که این اتفاق از نتایج خوب دیدارهای قبل و شروع همکاری های مشترک اتاق یاسوج با سفارت بلغارستان در ایران بوده است.

کیانی پور در ادامه به عزم اتاق بازرگانی یاسوج برای اعزام هیئتی متشکل از فعالین اقتصادی استان به کشور بلغارستان اشاره کرد و افزود: در ملاقات های قبل دریافتیم که کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های خوبی برای همکاری دوجانبه با بلغارستان دارد که تا پیش از این نادیده مانده بود، در تلاشیم  در ادامه تعاملات پیشین با اعزام این هیئت تجاری – اقتصادی، مراودات تجاری بازرگانان استان را با بلغارستان بیش از پیش گسترش دهیم.

رئیس اتاق یاسوج  عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد و اتاق بازرگانی این استان آمادگی کامل دارد برای بسط همکاری های متقابل و مشترک دو طرف، متقابلا میزبانی هیئت های مختلف اقتصادی و تجاری از کشور بلغارستان را نیز برعهده بگیرد.

سفیر کشور بلغارستان نیز در این نشست با استقبال از تصمیم اتاق یاسوج برای سفر هیئت اقتصادی تجاری استان کهگیلویه و بویراحمد به بلغارستان، اظهار کرد: پتانسیل ها و توانمندی های استان کهگیلیویه و بویراحمد در زمینه کشاورزی و کشت و تولید فراورده های گیاهان دارویی می تواند آغازگر سرمایه گذاری و همکاری های مشترک خوبی میان دو طرف باشد.

هریستو پولنداکف با اشاره به سفر هیئت های اقتصادی از کشور بلغارستان در حوزه های مختلف و همچنین سفر وزیر کشاورزی اتحادیه اروپا به همراه ۶۲ کمپانی بزرگ اروپایی به ایران در آینده نزدیک، ابراز امیدواری کرد: تلاش خواهیم کرد تا شرایط را برای فعالین اقتصادی و تجار استان کهگیلویه و بویراحمد فراهم آوریم تا در جلسات B2B در ملاقات با این هیئت ها و شرکت های بزرگ بلغاری، بتوانند با ایجاد همکاری های مشترک در امر سرمایه گذاری و توسعه مناسبات به نتایج خوبی برسند.

سفیر بلغارستان در ایران در پایان تصریح کرد: همکاران ما نیز در سفارت، از هیچ تلاشی جهت همکاری، مساعدت و تعامل لازم برای حضور هیئت تجاری – اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد در بلغارستان دریغ نخواهند کرد.