در راستای ادامه ی فعالیت اتاق یاسوج در حوزه مسئولیت های اجتماعی صورت گرفت:

اهدا کمک ۲۰۰ میلیون تومانی اتاق بازرگانی به مراکز نگهداری کودکان معلول ذهنی، شیرخوارگاه، سالمندان و کودکان بی سرپرست استان کهگیلویه و بویراحمد.

photo_2017-10-09_08-43-39

جبار کیانی پور در آئین توزیع ۲۰۰ میلیون تومان به مراکز بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در سفر رئیس اتاق بازرگانی ایران به استان کهگیلویه و بویراحمد در مرداد ماه امسال ۲۰۰ میلیون تومان برای کمک به مرکاز بهزیستی گرفتیم.

وی عنوان کرد: امیدوارم این اقدام اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج آغاز راهی برای مشارکت تشکل‌های غیر دولتی در امور خیرخواهانه و اجتماعی باشد و روزی شاهد سبقت گرفتن بخش خصوصی از همدیگر در این زمینه باشیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج جمعی از مسوولان کهگیلویه و بویراحمد و رئیس و هیئت رئیسه اتاق بازرگانی یاسوج با بازدید از ۱۰ مرکز حمایتی زیر پوش بهزیستی(کودکان عقب ماندگی ذهنی، سالمندان و …)۲ میلیارد ریال برای تجهیز این مراکز پرداختند کردند.

این میزان اعتبار توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج و بر اساس تفاهم‌نامه همکاری بین این اتاق و سازمان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد تأمین و پرداخت شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در بازدید از مراکز حمایتی زیر پوشش بهزیستی گفت: فراهم کردن شرایط لازم برای تجهیز هر چه بیشتر این مراکز در استان کاری نیک، بشردوستانه و ضروری است.

photo_2017-10-09_08-44-22

 

جبار کیانی پور اظهار داشت: هم اینک از اعتبار ذکر شده ۵۰۰ میلیون ریال به تجهیز شیر خوارگاه کهگیلویه و بویراحمد و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز به تجهیز ۹ مرکز دیگر اختصاص داده شده است.

وی عنوان کرد: در راستای فعالیت‌های اجتماعی اتاق بازرگانی برای حمایت از معلولان و سالمندان این استان ایجاد مرکز انجمن نیکوکاری توسط این نهاد در دستور کار است.

کیانی پور با بیان اینکه در دنیا بزرگترین کمپانی‌ها در بنیادهای نیکوکاری فعالیت دارند، ادامه داد: بخش خصوصی و فعالان اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد باید در این زمینه ورود کرده و در کمترین زمان ممکن نسبت به انجام کارهیا بزرگ نیکوکاری اقدام کنند.

وی تاکید کرد: انجام فعالیت اجتماعی یکی از مهمترین برنامه‌های در دستور کار اتاق بازرگانی، صنایع و معادن یاسوج بوده و امیدواریم بتوانیم برنامه‌های پیش بینی شده را با برنامه ریزی دقیق و مدون عملیاتی کنیم.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: در ۱۰ مرکز موجود در استان ۴۰۰ نفر (معلول، عقب مانده ذهنی، بیمار روانی و شیرخوار) و ۸۰ نفر سالمند از خدمات این نهاد حمایتی استفاده می‌کنند.

photo_2017-10-09_08-43-35

علیرضا موسوی امجد افزود: هزار و ۶۰۶ معلول روانی، یکهزار و ۴۴۵ ناشنوا، یکهزار و ۶۵۹ معلول نابینا، چهار هزار و ۴۱۶ معلول ذهنی، ۶ هزار و ۴۷ معلول جسمی حرکتی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد نرخ معلولیت در این استان را سه درصد بالاتر از میانگین کشوری و حدود ۲٫۷ درصد ذکر کرد.

وی تصریح کرد که تاکنون ۱۸ هزار معلول در سطح استان شناسایی شده‌اند که حدود ۶ هزار و ۳۰۰ نفر از آن‌ها به طور مستقیم از خدمات بهزیستی بهره مند هستند.

وی ضعف خدمات بهداشتی به ویژه در روستاها، ازدواج‌های فامیلی و دانش ناکافی خانواده‌ها نسبت به مسائل روانشناختی کودکان را از عوامل مؤثر در افزایش بروز معلولیت در کهگیلویه و بویراحمد ذکر کرد.

موسوی امجد با اشاره به وجود حدود ۱۴۶ خانواده چند معلولی در کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: ازدواج‌های فامیلی اصلی‌ترین دلیل معلولیت در این استان شناسایی شده است.

photo_2017-10-09_08-43-25

در بخشی از این برنامه نیز با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی به مناسبت هفته گرامیداشت سالمندان از مراکز حمایتی زیر پوشش بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج بازدید شد.