photo_2017-08-05_13-40-00
درآمد سرانه استان کهگیلویه و بویراحمد پایین‌تر از نرم کشوری است.
قائم مقام دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کشور گفت: درآمد سرانه استان کهگیلویه و بویراحمد پایین‌تر از نرم کشوری است.
“حسین سلاح ورزی” در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد که با حضور رؤسای اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور و رئیس اتاق ایران برگزار شد، افزود: باید سالیانه ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید در این استان صورت بگیرد تا میزان درآمد سرانه آن به نرم کشوری برسد .
وی با اشاره به نابرابری منطقه‌ای در ایران، بیان کرد: ۱۲ استان کشور کمتر از ۲۳ درصد از جی.دی.پی سهم دارند که نشان دهنده نبود توازن منطقه‌ای است .
قائم مقام دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کشور خاطرنشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود سهم یک درصدی از جمعیت و سرزمین، بدون احتساب نفت و گاز کمتر از ۰.۵ درصد از جی.دی.پی سهم دارد که سهم پایینی است.
سلاح ورزی با بیان این سؤال که نابرابری منطقه‌ای چه زمانی قرار است در ایران حل شود؟، تصریح کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد تعامل خوبی بین بخش خصوصی و دولت وجود دارد اما چرا باید این استان سهم کمی از نرم عادلانه داشته و درآمد سرانه آن از نرم کشوری پایین‌تر باشد .
وی با بیان اینکه برطرف شدن مشکل بیکاری مستلزم انجام سرمایه‌گذاری است، ادامه داد: با احتساب همه منابعی که استان کهگیلویه و بویراحمد دارد، باید سالیانه ۵ تا ۶هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید صورت بگیرد تا میزان درآمد سرانه این استان به نرم کشوری برسد .
قائم مقام دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کشور اضافه کرد: برای استان‌هایی که از نابرابری رنج می‌برند باید با یک طرح در مجلس بستری فراهم شود که سرمایه‌گذاری سهل‌الوصول در این استان‌ها امکان‌پذیر باشد.