به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج؛ نشست شورای اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر روز سه شنبه با حضور اعضای این شورا در سالن جلسات اتاق یاسوج برگزار شد.

در  این نشست به ایجاد ۷ هزار فرصت شغلی در استان اشاره و بر تدوین سند اشتغال در سال جاری تأکید شد.

مجید محنایی در نشست شورای اشتغال با اشاره به تلاش همه دستگاه‌ها برای ایجاد اشتغال در استان گفت: با اقدامات صورت گرفته در خصوص پرداخت تسهیلات رونق تولید و سایر اقدامات صورت گرفته طی سال‌های اخیر ۱۰هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دستگاه‌های اقتصادی استان برنامه‌های اشتغال‌زائی خود را ارائه دهند، ضمن اینکه سند اشتغال استان در سال ۹۶ طراحی و تدوین شود.

در ادامه صابر مظاهری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طبق اطلاعات وارد شده ۱۰ دستگاه استانی در سامانه رصد طی سال‌های اخیر ۷ هزار و ۷۷ فرصت شغلی در این سامانه ثبت شده است در حالی که دستگاه‌هایی مانند بنیاد شهید و اداره کل راه و شهرسازی تاکنون اطلاعات خود را وارد این سامانه نکرده‌اند.

وی در ادامه بر توجه به اشتغال‌زائی در صنایع خرد و کوچک تأکید کرد و افزود: در حوزه صنایع خرد به راحتی اشتغال ایجاد می‌شود اما در حوزه صنایع سنگین این فعالیت زمان‌بر است و باید در کنار صنایع بزرگ صنایع کوچک اشتغال‌زا مورد توجه قرار گیرد.

مظاهری به اقدام دقیقه ۹۰ دولت در افزایش مستمری اقشار تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد اشاره کرد و افزود: دولت برای این اقشار اقداماتی انجام داده است.