جامعه نیکوکاری ابرار وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در اسفند ماه ۱۳۹۳ در اتاق یاسوج آغاز بکار کرد:

آغاز بکار جامعه نیکوکاری ابرار وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در استان کهگیلویه و بویراحمد / ۲۰۰ نفر از دانش آموزان و دانشجویان مستعد در استان بورسیه خواهند شد

 

با آغاز بکار فعالیت های نیکوکاری در اتاق یاسوج و با توجه به مشکلات دانش آموزان و دانشجویان در شهرها و روستاهای مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد و ضرورت حمایت از آنان؛ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج طرح حمایت تحصیلی از این دانش آموزان مستعد را در اولویت اول خود قرار داد و در اوایل سال ۹۴ اولین گام ها را بصورت عملیاتی در این راه آغاز کرد.

اتاق یاسوج در این طرح پس از شناسایی دانش آموزان و دانشجویان مستعد در مناطق محروم استان و همچنین حاشیه شهرها و گذراندن مراحل جذب مطابق آیین نامه ها و دستورالعمل های ابرار، نسبت به اعطای بورس تحصیلی به آنان اقدام گردید.

در همین راستا در مهرماه ۱۳۹۵مراسم جشن اعطای بورس تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان مستعد استان کهگیلویه و بویراحمد توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در سالن همایش های اتاق یاسوج برگزار شد:

جشن اعطای بورس تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان مستعد استان + گزارش تصویری

طرح حمایت تحصیلی از دانش آموزان و دانشجویان در شهرها و روستاهای مناطق محروم و کمتر توسعه یافته (اعطای کمک هزینه تحصیلی) یکی از طرح های اصلی جامعه نیکوکاری ابرار می باشد.

ضرورت اجرای این طرح از آن جهت است که مطابق آمارهای ارائه شده در سالهای اخیر، میلیونها دانش آموز واجب التعلیم، از تحصیل بازمانده اند.

آنچه مسلم است بسیاری از این دانش آموزان، مستعد تحصیل هستند و چنانچه به صورت اصولی حمایت شوند، میتوانند به مدارج بالای علمی و دانشگاهی دست یابند.

با عنایت پروردگار و حمایت های بی دریغ حامیان گرامی، جامعه نیکوکاری ابرار واحد اتاق بازرگانی یاسوج توانست تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۵،   ۱۵۰ تن از دانش آموزان و دانشجویان مستعد استان  را مشمول این طرح گرداند.

مبلغ کمک هزینه تحصیلی  برای دانش آموزان ماهانه ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال و دانشجویان ماهانه ۱/۸۰۰/۰۰۰ ریال می باشد.

مراحل اعطای کمک هزینه  تحصیلی به متقاضیان به شرح زیر بوده است:

۱- شناسایی مددجو و صدور درخواست پذیرش

۲- بررسی مددکار مطابق دستورالعمل ها

۳- تهیه پرسشنامه و تکمیل پرونده

۴- تایید مدارک و مراحل انجام کار توسط اتاق بازرگانی

۵- انجام کنترل نهایی توسط دفتر مرکزی ابرار و ارسال اطلاعات به سیستم یکپارچه وندا

۶- صدور گواهی اعطای کمک هزینه تحصیلی با امضای مدیر عامل و رئیس اتاق بازرگانی مربوطه

۷- اختصاص حامی به مددجو و پرداخت مقرری ماهیانه بصورت متمرکز از طریق سیستم بانکی

 

 

معرفی جامعه نیکوکاری ابرار وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران:

www.abrarcharity.ir

 

index