امسک-یاسوج

وزیر کشاورزی استان امسک روسیه گفت: استان امسک روسیه و کهگیلویه وبویراحمد در زمینه تولید آبزیان و فرآوری سبزیجات با یکدیگر همکاری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، ویاچسلاف مامنتوف ظهر امروز در نشست با مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استان امسک روسیه یکی از ۱۰ منطقه کشاورزی در فدراسیون روسیه است اظهار داشت: خواستار توسعه روابط کشاورزی با کهیگلویه وبویراحمد هستیم.

وزیر  کشاورزی امسک روسیه با اشاره به اینکه  ۶ میلیون زمین مستعد کشاورزی در این استان وجود دارد، عنوان کرد: سالانه بیش از ۳ میلیون تن غلات و دانه‌های روغنی در اراضی کشاورزی استان امسک برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه در زمینه محصولات سبزی و میوه جات نمی توانیم نیازهای خود را تامین کنیم، تصریح کرد: و آماده همکاری طرفین ایرانی به ویژه استان کهگیلویه وبویراحمد در این راستا هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی امسک با اشاره به صادرات ۱.۳ میلیون تن غلات از امسک روسیه، اظهار داشت: کنجاله و خوراک دام و طیور و  محصولات لبنیات  را برای ایران تامین می‌کنیم.

وی با تاکید بر توسعه امکانات فراوری غلات برای جمهوری ایران از سوی روسیه، عنوان کرد: ایران کشوری حاصل خیز و دارای شرایط مطلوب در زمینه کشاورزی و کشت محصولات باغی است.

مامنتوف با اشاره به همکاری مشترک‌ ایران و روسیه در ایجاد سیلو، عنوان کرد : طرف ایرانی تولیدات ارزشمندی در زمینه گلخانه و گل رز  دارد  و ما پیشنهاد همکاری طرفین در زمینه پرورش ماهی و تولید آبزیان و تولید و فرآوری سبزیجات را ارائه می‌دهیم.

وزیر کشاورزی امسک روسیه، بیان کرد: ما تاکنون تجربه همکاری با سرمایه گذاران از کشورهای قزاقستان، چین، کانادار و ارمنستان را در کارنامه کاری خود داریم.