نشست مشترکی میان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج و کمیته امداد امام خمینی با حضور  مدیرکل کمیته امداد استان و رئیس اتاق یاسوج در ساختمان این اتاق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج،  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در این نشست اظهار داشت: نقش کمیته امداد در استان‌های کمتر توسعه یافته تنها به عنوان کمک‌رسانی اقتصادی به مردم نبوده و آنچه شاهد بودیم تقویت بنیه مالی، اجتماعی و سیاسی مددجویان بوده است.

وی افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد به سبب اقلیم و جغرافیای موجود، سالیان زیادی از دسترسی دولت‌های مرکزی خارج بود و عملا شرایط طوایفی که بر این استان حاکم بود سبب عدم حضور دولت‌های مرکزی نیز در این استان می‌شد، در نتیجه استان بیشتر به واسطه عدم ارتباط با جوامع بیرونی دچار محرومیت زیادی بود.

رئیس اتاق یاسوج تصریح کرد: کمیته امداد از طریق ارتباط با تمامی خانواده های مناطق محروم، ایجاد اشتغال و فراهم کردن فرصت تحصیلی، این شرایط را متحول کرد و اگر کمیته امداد نبود امروز شاهد این همه شکوفایی و نقش آفرینی نخبگان استان در عرصه‌های مختلف کشور نبودیم.

کیانی پور عنوان کرد: تعداد زیادی از نخبگان استان در سطح ملی از میان خانواده‌هایی بودند که کمیته امداد آنها را مورد حمایت قرار داده بود.

وی ادامه داد: مطالعه اقتصادهای دنیا نشان می‌دهد که بنگاه‌های کوچک و زودبازده، اقتصاد آن کشورها را شکل داده‌اند و در کشور ایران کمیته امداد این مسئولیت را به عهده گرفت که سهم بالایی در تولید ناخالص ملی دارد.

رئیس اتاق یاسوج گفت: ما خواهان همکاری مشترک با کمیته امداد در جهت کمک به بنیه مالی مردم هستیم.

کیانی پور ابراز کرد: کمیته امداد و اتاق بازرگانی می‌توانند در بحث نمایشگاه‌های مشترک همکاری خوبی داشته باشند و در این راستا عناصر تحت پوشش حوزه کمیته امداد یک سری دستاوردهایی در حوزه تولید مانند صنایع دستی دارند که می‌توانیم از ظرفیت نمایشگاه‌ها برای معرفی این تولیدات استفاده کنیم.

وی گفت: همکاری اتاق بازرگانی با کمیته امداد در برگزاری نمایشگاه‌های مشترک، شناسایی بازارهای صادراتی و تطابق نیازهای آن با توانمندی‌های داخل کشور می‌تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج بیان کرد: در این رابطه باید ظرفیت تولیدات حوزه کمیته امداد استان، مانند نوع کالا، تعداد کالا و غیره شناسایی شود تا بتوانیم در شناخت بسیاری از بازارها آنها را کمک کرده و سازوکار صادرات آن را از طریق شناسایی بازارها فراهم آوریم.

کیانی پور عنوان کرد: مهم‌تر از همه، ما این ظرفیت‌ها را که شناسایی کردیم، می‌توانیم با همکاری هم، در قالب یک کار مکتوب آنها را آماده کرده و به همه نمایندگی‌های اقتصادی ایران در دنیا صادر کنیم.

وی افزود: باید تولیدات حوزه کمیته امداد در روستاها را از لحاظ کیفی و بر اساس دانش روز تقویت کنیم و حتی اگر توانستیم برندهای ریز و کوچکی را در حوزه کمیته امداد و تولیدات صنایع دستی این حوزه شناسایی کرده و بسازیم.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با تأکید بر نقش کمیته امداد در ایجاد اشتغال و کارآفرینی، بیان کرد: کمیته امداد و اتاق بازرگانی می‌توانند در راستای مردمی کردن اقتصاد و اقتصاد مقاومتی همکاری کرده و همایش مشترکی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برگزار کنند.

کیانی پور با بیان اینکه شکل‌گیری اقتصادهای موفق دنیا بر اساس اقتصاد مقاومتی بوده، گفت: متأسفانه بسیاری از مسئولان ما از این موضوع آگاه نیستند زیرا نه تجربه بین‌المللی دارند و نه اقتصادهای دنیا را مطالعه کرده‌اند و نمی‌دانند مردم دنیا چگونه به این توسعه رسیده‌اند.