بازدید مدیرعامل بانک پارسیان و رئیس کمیسیون پول و سرمایه اتاق ایران از ساختمان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج و دیدار با هیئت نمایندگان این اتاق

پرویزیان در این برنامه از بخش‌های مختلف ساختمان اتاق بازرگانی یاسوج بازدید کرد. وی دیداری صمیمی نیز با مجموعه هئیت نمایندگان این اتاق داشت.

در این نشست پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی موضوعی نیست که توسط دولت مدیریت شود، اظهار کرد: بنای اقتصاد مقاومتی مردم و فعالان اقتصادی است و آنها می‌دانند که چگونه کار اقتصادی کنند و دولت باید حمایت کند.

پرویزیان گفت: بدبینی که بین فعالان اقتصادی و بانک‌ها در گذشته ایجاد شده بود، اکنون تا حدود زیادی رنگ باخته است.

مدیرعامل بانک پارسیان در ادامه با بیان اینکه به آینده‌ اتاق‌های بازرگانی امیدوار هستیم، گفت: در این دوره و با تدبیری که دولت اندیشیده ‌است اتاق بازرگانی نقش کلیدی در اقتصاد ایفا می‌ کند.

وی ضمن اشاره به وضعیت محرومیت استان، با ابراز تأسف از اینکه استان از نفت و معادن آن بهره نمی‌برد، افزود: ۲۰ درصد درآمد کشور از استان کهگیلویه و بویراحمد و معادن، نفت و گاز این کشور در مخازن ملی ذخیره می‌شود و چیزی از آن در استان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

پرویزیان گفت: اگر پتروشیمی‌های تخصصی در این استان راه‌اندازی می‌شد آن موقع برای نیروی کار از بیرون استان هم نیرو وارد می کردیم.

وی گفت: این نوع برنامه‌ریزی‌هاست که نگرانی‌ها را بوجود آورده است. آب و خاک استان کهگیلویه و بویراحمد هر کدام از منابع مهم به شمار می‌رود ولی باز هم می‌بینیم استفاده ای از آن نبرده‌ایم.

مدیرعامل بانک پارسیان گفت: به عنوان مثال یاسوج این همه منابع آب و مکان‌های طبیعی دارد ولی از طرفی آبشار آن نیز دچار مشکل شده است و اب شرب این شهر به سختی تامین میشود.

پرویزیان با اینکه ما ایرانی هستیم و هر کجای ایران هم آباد شود ما را خرسند می‌کند، افزود: اما دولت باید مطالبات، نیازها و تقاضای ما را هم  پاسخ دهد.

وی با اشاره به سفر هیأت دولت به استان، گفت: باید پیشرفت استان کهگیلویه و بویراحمد فصل مشترک همه مردم استان با هر نگاه و نگرشی باشد، تا دولت با خاطره خوش بیایند و بروند و از این طریق مطالبات استان به خوبی از هیات دولت خواسته شود.