🔵 سخنرانی نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج
در سمینار اصول و فنون متقاعدسازی در مذاکرات تجاری 🔵

⬅️ نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در ابتدای این سمینار گفت: قدم همه عزیزان را به مجموعه جدید اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی در اولین برنامه اجرایی در سالن همایش های این اتاق به فال نیک می گیریم.
وی با اشاره به گام های بلند اتاق یاسوج برای توسعه استان افزود: انشا الله  این قدمها در صراط توسعه نلرزد و قدمهایی استوار در راه شکوفایی و ایجاد رونق اقتصادی در استان با صلابت تر برداشته شود.
هاشمی اظهار داشت: اتاق بازرگانی با توجه به رسالت و ماموریت ذاتی خودش در جهت ارتقاء سطح علمی و آگاهی بخشی به کلیه فعالین اقتصادی اقدام به برگزاری دوره های متعدد را در دستور کار خود دارد که انتظار می رود فعالین اقتصادی با اشتیاق بیشتری حضور پیدا کنند تا سطح مهارت مدیران بنگاههای اقتصادی افزایش پیدا کرد.
وی در ادامه بیان کرد: در دنیای امروزه و تغییرات مرتبط با آن، تنها با آموزش و توسعه علمی و فکری می توانیم هماهنگ و هم نوا شویم در غیر اینصورت از قافله رشد و توسعه همه جانبه باز خواهیم ماند.
نائب رئیس اتاق یاسوج در ادامه به موضوع سمینار اشاره کرد و افزود:  شاید بتوان گفت تاریخچه مذاکره به زمان خلقت بشر می رسد. چرا که انسان مخلوقی است اجتماعی یعنی نه ناچار و به الزام باید در اجتماع با دیگران زندگی کند.
هاشمی عنوان کرد: در تحول عمر طولانی بشر بر روی کره خاکی، انسانها به تدریج این تعامل را پیدا کرده و در برنامه زندگی خود قرار داده اند و این ارتباط دامنه وسیعی دارد از افراد خانواده و در محیط خانواده آغاز شده و به بیرون از خانواده گسترش می یابد. به طوری که انسان ها کم کم در مورد مسائل شخصی خود با دیگران در ارتباط بوده و با آنها به مذاکره می پردازد.
هاشمی ادامه داد: وسیله و ابزار ارتباطات با تمام بازیگران زندگی اجتماعی انسان، مذاکره است و به همین جهت آگاهی بر اصول و فنون هنر مذاکره در سطوح مختلف زندگی، لازمه زندگی موفقیت آمیز همراه با صلح ،دوستی و ارتباط و مذاکره موثر است.
وی افزود: هر فردی یک مذاکره کننده به حساب می آید و مذاکره راهی است برای رسیدن به آنچه هر انسانی در زندگی می خواهد و در صورتی که علاقمند هستید که در روابط خانوادگی – تحصیلی – کاری – اداری- اجتماعی و به روابط بهتر و حسنه برسید لازم است مذاکره را فراگیرید. اگر به فن و تکنیک متقاعد سازی در مذاکره اشراف پیدا کنیم  قطعا در انجام مذاکره دست بالا را خواهیم داشت.
عضو هیئت نمایندگان اتاق یاسوج عنوان کرد: می توان به جرات اینطور بیان کرد که عصاره و هسته اصلی مذاکره در شکل مذاکرات و آن هم قدرت متقاعد سازی در مذاکره هست
وی ادامه داد: همه ما با این واقعیت روبرو هستیم که در طول شبانه روز با مذاکره های عاطفی احساسی منطقی تجاری و موقعیت های بیشماری مواجه هستیم که عبور موفق از آنها نیازمند برقراری ارتباطی صحیح منطقی و اصولی است. انسان عصر حاضر در هر شکل و با جایگاه اجتماعی ناگزیر از ایجاد و حفظ رابطه با جامعه خودش است . اساسی ترین شکل ایجاد و حفظ ارتباط همی ابزار مذاکر است. آنچه نیاز انسان را برآورده می سازد در اغلب اوقات در اختیار دیگران است و برای کسب آن نیازها  چاره ای جز مذاکره و توافق وجود ندارد.
هاشمی خاطرنشان کرد: بدیهی است شناخت موقعیت های گوناگون مذاکره ما را در بسیاری از جنبه های زندگی توانمند تر خواهد ساخت و دستیابی به شناخت آگاهانه و سیستماتیک این فرصت را برای ما فراهم می سازد که نقاط قوت و ضعف خود را بهتر شناخته و با تمرینات مستمر ظرفیت های خویش را افزایش دهیم. مذاکره می تواند روابط را آسان سازد و در عین حال به ما در صرف جویی زمان ، هزینه ، حفظ حیثیت و کسب یک مزیت نسبی کمک کند.
نائب رئیس اتاق یاسوج در پایان افزود: مذاکره بهترین راه مسالمت آمیز برون رفت تمامی مشکلات از حل اختلاف خانوادگی و چانه زنی در کوچه و بازار و دانشگاه گرفته تا نواقصات پیچیده سیاسی و بین المللی است.