بر اساس تفاهم سه جانبه میان اتاق ایران، سازمان شهرک‌های صنعتی ایران و اتاق صنایع استانبول، ۸۵ درصد نیروی کار در این شهرک ایرانی خواهند بود و حداکثر ۱۵ درصد نیروی انسانی می‌تواند از کشور ترکیه باشد.
یادداشت تفاهم سه جانبه بین اتاق ایران، سازمان شهرک‌های صنعتی ایران  و اتاق صنایع استانبول، شامگاه دوشنبه۲۴ خرداد ۱۳۹۵ در اتاق ایران و با موضوع احداث شهرک صنعتی ویژه شرکت های ترکیه ای به امضا رسید.
این یادداشت تفاهم به امضای محسن جلالپور رییس اتاق ایران، علی یزدانی رییس سازمان شهرک های صنعتی و صنایع کوچک ایران و «اردال باغچه وان» رئیس اتاق صنایع استانبول رسید.
جلال پور، سرمایه گذاری اولیه این شهرک را ۱۰ میلیارد دلار برآورد کرد و افزود: بر اساس توافق حاصل شده، ۸۵ درصد نیروی کار در این شهرک ایرانی خواهند بود و حداکثر ۱۵ درصد نیروی انسانی می تواند از کشور ترکیه باشد.
وی اضافه کرد: عملیات اجرایی ساخت واحدهای صنعتی در نیمه دوم امسال آغاز خواهد شد.
حسین پیرموذن عضو هیات رییسه اتاق ایران نیز در این خصوص گفت: اکنون مجموعه های خارجی در برخی شهرک های صنعتی کشور حضور دارند اما این نخستین بار است که یک کشور، در ایران شهرک صنعتی اختصاصی احداث می کند.
پیرموذن افزود: هفت شهرک و منطقه ویژه اقتصادی در چهار استان مرکزی، اردبیل و سمنان، همدان به اتاق صنایع استانبول پیشنهاد و مقرر شده است که در پایان سپتامبر (اواخر شهریور) هیاتی از واحدهای صنعتی منتخب ترکیه به ایران سفر و یکی از این شهرک ها را برای احداث شهرک اختصاصی انتخاب کنند.
این هفت شهرک و منطقه ویژه اقتصادی که توسط ایران به طرف ترک پیشنهاد شده، ویژگی هایی از جمله نزدیک بودن به خطوط انتقال انرژی و همچنین راه های ارتباطی مانند جاده، ‌راه آهن و فرودگاه را دارند.