محسن جلال‌پور: امیدواریم ‌در نیمه دوم سال شاهد بهبود وضعیت اقتصادی باشیم‌.
رئیس اتاق ایران گفت: ۱۶هزار میلیارد تومان برای واحدهای صنعتی کشور اختصاص داده شده است که واحد‌های نیمه‌تعطیل می‌توانند از آن بهره‌ ببرند.
محسن جلال‌پور صبح امروز در پانزدهمین جلسه شورای گفت‌وگوی استانی دولت و بخش خصوصی با موضوع بررسی مسائل و مشکلات فرش استان کرمان در محل استانداری کرمان، با اشاره به اینکه حضور نمایندگان این دوره کرمان در مجلس پررنگ‌تر خواهد بود، اظهار داشت: سفر رئیس جمهوری به استان کرمان بازتاب خوبی در کشور داشته و استقبال باشکوه مردم کرمان از رئیس جمهور در جلسات مختلف در سطح کشور مثال‌زدنی بود.
وی با بیان اینکه استان کرمان به‌عنوان استان سوم اقتصاد مقاومتی در سطح کشور معرفی شده، این موضوع را دستاورد بزرگ سفر دانست و گفت: مصوبات این سفر در استانداری و اتاق بازرگانی در حال پیگیری است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال به‌تأکید مقام معظم رهبری و شعار سال اقدام و عمل جلسات زیادی در سطح کلان کشوری برگزار شده است.
جلال‌پور با اعلام اینکه در این جلسات ۱۶هزار میلیارد تومان برای واحدهای صنعتی کشور اختصاص داده شده است که واحد‌های نیمه‌تعطیل می‌توانند از آن بهره‌ ببرند، گفت:  استان کرمان باید پیگیر جذب این منابع برای واحدهای صنعتی کوچک و متوسط باشد.
وی افزود: تمهیدات خوبی برای بانک‌ها اندیشیده شده که در صندوق توسعه ملی ۲ هزار و ۵۰۰ و ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و یک میلیارد دلار در کشاورزی، صنعت و تولید اختصاص داده شده است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با ابراز “همه مشکل واحدهای تولیدی ما نقدینگی نیست و باید این مشکلات را در بخش خودش دنبال کرد تا رفع شوند”، خاطرنشان کرد: مجموعه کشور به‌جد، به‌دنبال حل مسائل اقتصادی و بنگاه‌هاست و این رویکرد که باید بنگاه‌های کوچک و متوسط اولویت باشند و رویکرد افزایش ظرفیت و رسیدن به ظرفیت این واحدها، رویکرد پررنگی شده است.
جلال‌پور اضافه کرد: راهکارهایی برای بهبود وضعیت عرضه و تقاضا و افزایش صادرات در دستور کار است و امیدواریم بتوانیم در نیمه دوم سال شاهد بهبود وضعیت اقتصادی باشیم.