IMG_8196
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح ‘پسا دکترای صنعتی’ در راستای ارتباط تنگاتنگ و هر چه بیشتر دانشگاه با صنعت در کشور به زودی اجرا می شود.
علی اصغر توفیق عصر یکشنبه در نشست با جمعی از مدیران حوزه صنعت و معدن و معاونان پژوهشی دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: این طرح پس از انعقاد تفاهم نامه بین وزارت صنعت، معدن و تجارت با دانشگاه های صنعتی کشور تصویب و نهایی شده و بر اساس آن دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکترای بخش صنعت باید یک یا دو سال برای کسب تجربه در یکی از شرکت ها و یا واحدهای صنعتی و تولیدی فعالیت کنند.
وی بیان کرد: قانون تاسیس شرکت های خدمات فنی و مهندسی بخش صنعت آماده شده و به زودی برای بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.
توفیق اظهار کرد: این شرکت ها پس از تاسیس و فعال شدن در استان های مختلف کشور مشکلات، ایرادها، کمبودها و نواقصات بخش صنعت را یافته و برای رفع آنها تلاش و اقدام می کنند.
وی عنوان کرد: تغییر نگرش دانشگاه های کشور نسبت به مباحث مهم آموزش و پژوهش در بخش صنعت ضروری است.
توفیق ابراز داشت: دانشگاه ها با ارائه آموزش های لازم می توانند به رونق، توسعه و شکوفایی هر چه بیشتر بخش صنعت کشور کمک بسزایی کنند.
وی افزود: بر اساس احکام جدید صادره از سوی حوزه آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت معاون پژوهشی هر کدام از دانشگاه های مراکز استان ها به عنوان مشاور فناوری و تحقیقاتی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آن استان منصوب می شود.
رئیس صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک کشور نیز در این نشست، گفت: ریاست این صندوق بر عهده وزیر صنعت، معدن و تجارت است.
علی وحدتی افزود: هدف از تاسیس و راه اندازی این صندوق توسعه هر چه بیشتر صنایع الکترونیک به منظور ارتقای وضعیت صنعت کشور است.
وی بیان کرد: پارسال حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی این صندوق به متقاضیان پرداخت شد.
وحدتی اظهار کرد: تسهیلات این صندوق با نرخ سود شش تا ۱۸ درصد اعطا می شود و موارد پرداخت آن نیز شامل بخش های تولید، خدمات، توسعه تولید و تولید بدون کارخانه است.

منبع: ایرنا