با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این استان، مسئولان استانی و رئیس اتاق بازرگانی یاسوج؛ برنامه‌ریزی جهت استقبال از مسئولان و سرمایه‌گذاران استان امسک روسیه انجام شد.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به در پیش بودن سفر مسئولان و سرمایه‌گذاران استان امسک روسیه به کهگیلویه و بویراحمد گفت: گردشگری و نفت ۲ ظرفیت بزرگ ما برای معرفی به مسئولان و سرمایه‌گذاران روسی است.
 جبار کیانی در نشست هماهنگی استقبال از هیأت مسئولان و سرمایه‌گذاران استان امسک روسیه به یاسوج، اظهار کرد: این سفر متقابل پس از سفر هیأتی از استان ما به آن استان در روسیه انجام می‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: سفر خوب و ارزنده‌ای برای آشنا شدن با ظرفیت‌های آن استان در سال گذشته داشتیم و مسئولان ما با برخی از ظرفیت‌ها و استعدادهای کشور روسیه آشنا شدند.
کیانی با بیان اینکه گردشگری یکی از بهترین فرصت‌‌ها برای توسعه اقتصادی در ایران است، افزود: در کهگیلویه و بویراحمد هم به دلیل گردشگرپذیر بودن و داشتن جاذبه‌های کم‌شمار طبیعی، ظرفیت بالایی برای حضور گردشگر و توریست در استان داریم.
این مسئول در بخش خصوصی افزود: در چند مدت اخیر بنا به دلایل منطقه‌ای، سفر به کشورهای مصر و ترکیه از سوی گردشگران کمتر شده و بیشتر ترجیح می‌هند از سایر کشورها همچون ایران دیدن کنند.
وی از حساس بودن روس‌ها در حوزه گردشگری سخن به میان آورد و گفت: اگر بتوانیم استان خود را به خوبی معرفی کنیم روس‌ها تمایل زیادی برای حضور در کهگیلویه و بویراحمد خواهند داشت.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج از گردشگری و همچنین نفت به عنوان ۲ ظرفیت بسیار مهم استان نام برد و گفت: در سفر هیأت روس به استان باید بیش از هر حوزه‌ای بر روی گردشگری و حوزه نفت در استان خودمان مانور دهیم.
وی با تأکید بر اینکه نباید ظرفیت‌ها را خرد کنیم بلکه یک یا ۲ ظرفیت را به هیأت روس معرفی کنیم، افزود: برای موفقیت در جلب و جذب سرمایه‌گذاران باید این گونه اقدام کرد.
در این نشست برنامه‌های ۲ روزه هیأت روس به استان تشریح شد که از جمله این برنامه‌ها نشست‌های عمومی و تخصصی و بازدید از اماکن و نشست با مسئولان استانی است که در خردادماه امسال برگزار می‌شود.