IMG_7575

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج نشست کمیسیون تخصصی گردشگری اتاق یاسوج  با حضور رئیس کمیسیون گردشگری اتاق، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مشاور کمیسیون گردشگری اتاق، دبیر این کمیسیون و اعضای کانون راهنمایان گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در سالن جلسات اتاق بازرگانی یاسوج برگزار گردید.

 این نشست با دستور کار: بحث در خصوص میزبانی ایران برای کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری و نقش و جایگاه راهنمایان گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار گردید.

در ابتدای این نشست علی اکبری رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی یاسوج در این نشست با اشاره به موفقیت ایران در کسب میزبانی ایران برای کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری افزود: این فرصتی بسیار مهم نیز برای استان کهگیلویه و بویراحمد است تا با شرکت در این برنامه برای جذب گردشگران و معرفی استان اقدام کنیم.

اکبری با اشاره به برنامه های کمیسیون گردشگری اتاق یاسوج افزود: ما در اتاق بازرگانی یاسوج تمام تلاش خود را در جهت همکاری با راهنمایان گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد جهت حضوری با دست پر در این برنامه برای معرفی استان انجام خواهیم داد.

احمد پهلوان عضو راهنمایان گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: سال گذشته ایران موفق شد با کسب ۱۸ رأی حق میزبانی کنوانسیون فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری را برای سال ۲۰۱۷ میلادی بدست آورد.

وی ادامه داد: گروهی از راهنمایان جوان ایرانی پس از چهار روز رایزنی با نمایندگان ۴۱ کشور دنیا که برای شرکت در کنوانسیون فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری به پراگ آمده بودند، موفق شدند این امتیاز را که مسیر آینده گردشگری کشور را تغییر خواهد داد، بدست آورند.

عضو کانون راهنمایان گردشگری استان در ادامه اظهار کرد: در این چهار روز هشت نماینده ایران که از اعضای کانون سراسری انجمن های صنفی راهنمایان سراسر کشور بودند، از رایزنی های وقت استراحت با راهنمایان خارجی گرفته تا نمایش فیلمی از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری ایران، پذیرایی با سوغات و چای ایرانی، ارائه نامه‌های دوستانه گردشگران خارجی که قبلا به ایران سفری داشتند و نمایش فیلم دعوت از راهنمایان سراسر جهان که همزمان با برپایی کنوانسیون، در تهران تهیه شد را انجام دادند تا نظر آن‌هایی که دوست داشتند به ایران بیایند را تثبیت کنند و آن‌هایی را هم که مردد بودند، مثبت کنند. تا ر نهایت ایران با ۱۸ رأی در برابر رقبایی چون دانمارک و سنگاپور میزبان سال ۲۰۱۷ شد.

پهلوان تصریح کرد: هدایت و اجرای این جریان صرفا توسط جمع بزرگ راهنمایان گردشگری ایران بدون آن که دولت و یا سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در آن نقش و یا حمایتی داشته باشد، انجام شد.

وی در پایان به برنامه های اعضای کانون راهنمایان استان برای حضوی قوی و مثمرثمر در این کنوانسیون اشاره کرد و افزود: تیمی متشکل از زیرگروه های مختلف تشکیل داده ایم و هریک از اعضا در حال جمع آوری اطلاعات و امکانات لازم برای حضور در این برنامه می باشیم.

IMG_7577 IMG_7582 IMG_7587