حجت الاسلام و المسلمین مزارعی، رییس کل دادگستری استان در جلسه حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان گفت: وقتی کسی به عنوان فعال اقتصادی به بانک مراجعه می کند باید صلاحیت او بررسی شود، میزان آورده اش مشخص و بر کارش نظارت دقیق انجام گیرد.

 حجت الاسلام مزارعی با تاکید بر اعتمادسازی بین سرمایه­گذار و تسیهلات دهنده گفت: بانک وظیفه دارد منابع بانکی بیت­المال را جذب و جمع آوری کند و این سرمایه گذاران هستند که بایستی اعتماد نهادهای مالی و بانکی را جلب کنند.

وی گفت: ما می­توانیم به عنوان مصالحه کننده در حل پرونده های مالی و سرمایه گذاری حضور داشته باشیم و به کسانی که ناخواسته قادر به پرداخت بدهی های بانکی نیستند کمک کنیم.

مزارعی اظهار کرد: اگر جلسات خروجی و ضمانت اجرایی نداشته باشد همه نشست ها بیهوده و بی ثمر است زیرا این جلسات، جای بحث و گفتمان نیست جای مطرح کردن مسائل واقعی و عینی اقتصاد استان است.

رییس شورای قضایی استان، با طرح این سوال این که چرا سرمایه گذاری در این استان انجام نمی شود، گفت: تسهیلاتی که به بعضی از افراد داده می شود در جای دیگری،  مصرف می شود.

وی با انتقاد از بعضی کارشکنی ها گفت: شنیده شده، فردی می خواست در این استان سرمایه گذاری کند در همان ابتدای کار، گروهی به او فشار آوردند که باید نیروهای کارخانه را از فلان منطقه استخدام کنید، این رفتارها باعث شد سرمایه گذار از فعالیت خود منصرف شود.

رییس کل دادگستری استان گفت: عامل اصلی افزایش پرونده های قضایی در استان ضعف اقتصادی مردم است که اگر برطرف شود این حجم پرونده کمتر می شود .

در ادامه این جلسه امیری رییس شعب بانک ملی استان گفت: تاکنون ۳۵  هزار میلیارد تومان تسهیلات دادیم که ۵۰۰ میلیارد تومان مطالبه داریم.

وی گفت: سرمایه گذاران ما خیلی در کارشان جدی نیستند و بعضی از آنها هنوز بدهی خود را پرداخت نکرده اند و اگر مطالبات گذشته وصول شود، تسهیلات جدیدی اعطا می کنیم.