دبیرکل اتاق ایران با دبیرکل اتاق مالزی دیدار و پیرامون توسعه همکاری های مشترک در منطقه، نقش اتاق های بازرگانی دو کشور در تسهیل روابط بین فعالان اقتصادی و افزایش سطح مناسبات اقتصادی گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران، احمد فیاض بخش، دبیرکل اتاق ایران با اشاره به روابط خوب گذشته، شرایط پیش روی اقتصاد ایران را برای تعامل سازنده و توسعه همکاری های دو جانبه با کشورهای جهان مناسب ارزیابی کرد و گفت: با فضایی که پس از رفع تحریم ها ایجاد می شود، نه تنها بازار داخلی کشور بلکه بازارهای کشورهای همسایه نیز مد نظر قرار می گیرد که در این راستا نقش اتاق های بازرگانی دو کشور می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به توانمندی شرکت های مهندسی مشاوره مالزی در راستای جمع آوری، تحقیق و ارائه اطلاعات دقیق از اقتصاد ایران، حضور این شرکت ها در ایران را خواستار شد و ادامه داد: پروژه های بسیار سودآور با نرخ بالای برگشت سرمایه در ایران وجود دارد و شرکت های مهندس مشاور که موقعیت خوبی در مالزی دارند می توانند این اطلاعات را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند. اتاق ایران آماده همکاری های لازم برای دریافت مجوزهای مورد نیاز و معرفی این شرکتها به بخش های تحقیقاتی کشور است.

فیاض بخش، حضور ایران و مالزی در سازمان همکاری های D8 را به منظور توسعه همکاری های منطقه ای ارزشمند دانست و گفت: توسعه صادرات محصولات حلال، داروهای گیاهی، صنایع دستی و گردشگری می تواند با همکاری بین دو کشور و تصویب قوانین مورد نیاز در افزایش سطح همکاری های مشترک تاثیر بسزایی داشته باشد.

در ادامه سید حسین الحبشه، دبیرکل اتاق مالزی با اشاره به سوابق دیپلماتیک و تجاری شخصی از اشتیاق ها برای توسعه همکاری های اقتصادی بین دو کشور خبر داد و تصریح کرد: باید در شرایط جدید، موقعیت مالزی که همواره در کنار ایران حضور داشته است، ثبیت گردد.

وی از سفر هیأت اقتصادی و نمایندگان بانکهای مالزی به سرپرستی وزیر توسعه تجارت خارجی این کشور به ایران خبر داد و افزود: بسیاری از شرکت ها که مشتاق حضور در بازار ایران و انجام کارهای مشترک هستند در این سفر با همتایان خود دیدار و مذاکراتی را انجام خواهند داد.