IMG-20151202-WA0004

رئیس، هیئت رئیسه اتاق ایران و رؤسای اتاق های سراسر کشور در پی تغییر رویکرد دیپلماسی بین المللی با هدف آشنایی بیشتر با ظرفیت های موجود و همکاری های مشترک با کشورهای مختلف از جمله همسایگان، در قالب هیئتی اقتصادی به ترکیه سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی یاسوج؛ جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج نیز در راستای وظایف اتاق های استانها جهت معرفی پتانسیل های سرمایه گذاری استان و جذب سرمایه گذار در این هیئت حضور داشت.

رؤسای اتاق‌های سراسر کشور در ادامه ی برنامه های خود در ترکیه با حضور در اتاق بازرگانی استانبول گزارشی از ظرفیت‌ها و زمینه‌های همکاری مشترک در استان خود ارائه دادند.

جبار کیانی پور: صنایع پایین دستی نفت و گاز ظرفیت سرمایه گذاری استان کهکیلویه و بویراحمد

«جبار کیانی پور»، رئیس اتاق،بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در این نشست پتانسیل‌های استان کهکیلویه و بویراحمد را برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی مناسب دانست و گفت: در حوزه صنایع پایین دستی نفت و گاز، کشاورزی و گردشگری ظرفیت‌های خوبی در این استان وجود دارد.

وی با اشاره به وجود ۴۰ قله بالای ۴ هزار متر در این استان و معرفی آن به عنوان پایتخت طبیعت ایران، تشریح کرد: یاسوج از نظر رشد گیاهان دارویی نیز از شرایط خوبی برخوردار است. ۷۰۰ گونه گیاهی در این منطقه رشد می‌کند. از سوی دیگر استان مذکور در کریدور جنوب به شمال ایران قرار گرفته و همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده است.

این فعال اقتصادی با تأکید بر پیگیری ساخت دو نیروگاه سیکل ترکیبی در این استان، خاطرنشان کرد که موقعیت مناسبی برای حضور سرمایه گذاران خارجی در این منطقه مهیاست.

IMG-20151202-WA0007

کیانی پور

FX1A9875

01

ترکیه