شنبه ۳۰ آبانماه ۹۴، گروه تجاری-اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد به سر پرستی آقای دکتر خادمی استاندار استان  در استان امسک روسیه، نشست مشترکی با آقای وی. نظرف استاندار امسک در محل کاخ استانداری امسک برگزار کردند ، در این دیدار که معاون استاندار و وزیران این استان نیز حضور داشتند استاندار امسک به گرمی از آقای دکتر خادمی و هیئت همراه استقبال نمودند .

در ابتدای این نشست استاندار استان امسک ضمن خوشامد گویی ، روابط دو کشور ایران و روسیه را در بهترین سطح ممکن دانسته واز حضور هیئت استان کهگیلویه و بویراحمد در استان امسک ابراز خرسندی نمودند و سپس به توانمند یهای امسک در بخش های مختلف پرداخته و زمینه های همکاریهای مشترک را بر شمردند ، آقای نظراف مهمترین حیطه اصلی همکاری دو استان را در زمینه پروژه های نفتی بیان کرده و صنایع کشاورزی خصوصاً صادرات دانه های روغنی را به کهگیلویه و بویراحمد از موضوعات قابل بررسی دانستند . ایشان در ادامه صحبت های خود به همکاری در زمینه برگزاری کنفرانس های مشترک ، تبادل اساتید و دانشجو و برگزاری کورس دوره های زبان روسی در دانشگاه های امسک برای دانشجویان و اساتید ایرانی خصوصا ً استان کهگیلویه و بویرحمد پرداختند و در پایان اشاره کردند امید وارند این سفر آغازی برای همکاریهای دو جانبه در آیند ه روابط دو استان باشد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز ضمن تشکر از آقای نظرف بخاطر استقبال گرم و صمیمی از ایشان و هیئت همراه در این دیدار از همراهی خوب مسئولین استان امسک قدردانی کردند . دکتر خادمی به روابط بسیار نزدیک ایران و روسیه اشاره کردند و از کمک هاو همراهی روسیه در زمینه توافق ۱+ ۵ تشکر نمودند ، وی در این دیدار گفت ایران بعد از توافق ۱+ ۵ دارای شرایط ویژه ای است و دولت هم اکنون دو سیاست اقتصادی را در حال پیگیری دارد.
دکتر خادمی اظهار کرد: توسعه صادرات و جذب سرمایه گذاری خارجی، دو برنامه مهم دولت است که حضور گروه تجاری اقتصادی استان 
کهگیلویه و بویراحمد در راستای همین سیاست های دولت است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به معرفی استان کهگیلویه و بویراحمد  و بر شمردن قابلیت های این استان پرداختند و گفتند استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه طرح های بزرگ نفتی ،گردشگردی ، راه ، سد سازی ، نیروگاه برق ، پروژه های بزرگ صنعتی و کشاورزی و معادن از جمله معدن فسفات دارای قابلیت های بسیاری است که جذابیت های فراوانی برای سرمایه گذاری دارند و آماده همکاری مشترک جهت اجرای این پروژه ها هستیم . وی با بر شمردن شرایط، مزیت ها و مشوق های سرمایه گذاری در ایران و استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سرمایه گذاران استان امسک می توانند با شرایط ویژه در استان کهگیلویه و وبویراحمد در حوزه های مختلف مورد اشاره سرمایه گذاری کنند. همچنین در زمینه صادرات محصولات کشاورزی ، صنعتی و خدمات فنی و مهندسی مورد نیاز امسک نیز استان دارای شرایط مطلوبی است و آماده همکاری می باشیم .ودر زمینه تبادل استاد و دانشجو و برگزاری کورس های زبان فارسی در دانشگاه های استان اعلام همکاری نمودند . آقای دکتر خادمی در پایان ضمن دعوت رسمی از استاندار ،مسئولین و هیئت های تجاری و اقتصادی آمسک برای سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد مجدداً از اسقبال گرم و صمیمانه آقای نطرف و مسئولین امسک از هیئت استان کهگیلویه بویراحمد تشکرو قدردانی نمودند . شایان ذکر است در این دیدار آقای جبار کیانی پور ،معاون اقتصادی استاندار ومدیران استانی حاضر در این سفر استاندار را همراهی کردند .

پس از پایان این نشست استانداران دو استان در مصاحبه خبری که با حضور خبرنگاران و تلویزیون دولتی روسیه شرکت کردند به تشریح گفتگوهای دو جانبه پرداخته و استاندار امسک موافقت خود را برای سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت رسمی اعلام نمود .

IMG_4346 IMG_4344 IMG_4343 IMG_4342