به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی یاسوج هیئت تجاری اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با وزیر اقتصاد استان امسک به معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد پرداختند.

یکی از برنامه های هیئت تجاری-اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد در استان امسک روسیه، نشست ارائه معرفی پتانسیل های سرمایه گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد و استان امسک بود.

در ابتدای این نشست خانم آکسانا فادینا وزیر اقتصاد استان امسک با ارائه ی اسلاید شوهایی به معرفی استان امسک روسیه پرداخت.

وی ابتدا به برشمردن شرایط جغرافیایی تاریخی و اجتماعی استان امسک و سپس به معرفی ظرفیت ها، پتانسیل های اقتصادی و تجاری این استان پرداخت.

خانم فادینا با اشاره به اینکه استان امسک دارای اقلیم های متفاوتی می باشد به این موضوع اشاره کرد که امسک از این حیث به استان کهگیلویه و بویراحمد شبیه می باشد. وی فاصله امسک و کهگیلویه و بویراحمد را نسبت به وسعت مناطق روسیه زیاد ندانست و عنوان کرد: ما هم اکنون با مناطق دیگری در دنیا و با فاصله های بسیار بیشتر، مناسبات و مبادلات تجاری داریم.

وزیر اقتصاد استان امسک ضمن معرفی خوشه های صنعتی این استان به برنامه های تجاری و اقتصادی استان امسک در سالهای آینده اشاره کرد.

خانم آکسانا فادینا با برشمردن صنایع و تولیدات استان امسک ابراز امیدواری کرد که تجار دو طرف ایرانی و روس بتوانند در معاملات و تجارت با یکدیگر موفقیت های خوبی را داشته باشند.

وی در ادامه و به شرایط سرمایه گذاری در این استان، صنایع غالب، حجم سرمایه گذاری های خارجی و مشوق های سرمایه گذاری خارجی اشاره کرد و استان امسک را از هر حیث دارای شرایط خوب جهت فعالیت های تجاری و اقتصادی برای استان کهگیلویه و بویراحمد برشمرد.

خانم اکسانا فادینا برای هیئت تجاری-اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد ابراز امیدواری که در مدت اقامت در امسک بتوانند هم از جاذبه های دیدنی آن لذت ببرند و هم با تجار و فعالین اقتصادی آن بهتر و بیشتر آشنا شوند و در این سفر بتوان مقدمات شروع فعالیت های تجاری دو طرف را شاهد باشیم.

در ادامه این نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: ایران بعد از توافق ۱+۵ دارای شرایط ویژه ای است و دولت هم اکنون دو سیاست اقتصادی را در حال پیگیری است یکی توسعه صادرات و دیگری جذب سرمایه گذاری خارجی، وی ادامه داد: حضور هیئت تجاری اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای همین سیاست های دولت است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به معرفی استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت.

خادمی به تشریح جغرافیای طبیعی و توپوگرافی کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و توضیحاتی را در خصوص اقلیم چهار فصل این استان ارائه داد.

سرپرست هیئت تجاری-اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پتانسیل های استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه های نفت و گاز، کشاورزی، دامپروری، جنگل، گیاهان دارویی صنایع دستی و گردشگری؛ بیان داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه گیاهان دارویی، جنگل و همچنین صنایع دستی نیازمند تکنولوژی، دانش فنی و سرمایه گذاری می باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بر شمردن شرایط، مزیت ها و مشوق های سرمایه گذاری در ایران و استان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: سرمایه گذاران استان امسک می توانند با شرایط ویژه در استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه های مختلف سرمایه گذاری کنند.

IMG-20151120-WA0006 IMG-20151120-WA0009 IMG-20151120-WA0007