مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی با رشد ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و به ۴۴/ ۴میلیارد یورو رسید.

پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورواستات) کل مبادلات تجاری ایران و ۲۸ عضو اتحادیه اروپا را در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی در حالی ۴۴/ ۴ میلیارد یورو اعلام کرد که ارزش تجارت دو طرف در ۷ ماه نخست سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۰۶۷/ ۴ میلیارد یورو اعلام شده بود.

رشد ۹ درصدی مبادلات ایران و اروپا در ۷ماه نخست سال جاری میلادی در حالی است که در ۱۲ ماه سال ۲۰۱۴ نیز مبادلات دو طرف ۲۰ درصد رشد را تجربه کرده بود. مبادلات ایران و کشورهای اروپایی در سال ۲۰۱۳ با افت ۴۷ درصدی مواجه شده بود.

بر اساس این گزارش، رشد واردات اتحادیه اروپا از ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی حدود ۴ برابر رشد صادرات به ایران در این مدت بوده است.

اتحادیه اروپا در ماه‌های ژانویه تا جولای امسال ۷۳۰ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۸ درصدی داشته است. واردات اتحادیه اروپا از ایران در ماه‌های ژانویه تا جولای ۲۰۱۴ بالغ بر ۵۶۷ میلیون یورو اعلام شده بود. صادرات اتحادیه اروپا به ایران در ۷ ماه نخست امسال نیز رشد ۶ درصدی داشته و به ۷۱/ ۳ میلیارد یورو رسیده است. کشورهای اروپایی در مدت مشابه سال قبل ۵/ ۳ میلیارد یورو کالا به ایران صادر کرده بودند.

واردات اتحادیه اروپا از ایران در جولای ۲۰۱۵ معادل ۱۸۰ میلیون یورو گزارش شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دو برابری داشته است. صادرات اتحادیه اروپا به ایران در این ماه نیز رشد ۸ درصدی داشته و به ۵۵۵ میلیون یورو رسیده است.