استاندار، از برگزاری همایش سراسری سرمایه گذاران خارجی و ملی در ۲۸و ۲۹مهر ماه جاری در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و به همه مدیران دستگاههای اجرایی تاکید کرد : تلاش کنید از این فرصت طلایی نهایت استفاده را برای رونق استان داشت و بستر را به گونه ای فراهم نمود تا سرمایه گذاران در استان ماندگار شوند.

مهندس قوام  نوذری در شورای اداری استان در یاسوج، افزود: این همایش می تواند بهترین فرصت برای شکار سرمایه گذاران از سوی دستگاه های مختلف اجرایی و متولیان امور اقتصادی استان باشد.

وی اظهار داشت: تاکنون ۳۰ گروه  سرمایه گذار خارجی حضور خود را در این همایش اعلام کرده است و این تعداد به بیش از ۵۰ گروه خواهد رسید و سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور و ملی را هم داریم.

وی با اشاره به اینکه، برگزاری این همایشها مراسم مهمانی و تشریفاتی نیست، گفت: باید دستگاه های اجرایی از وزارتخانه ها و سازمانهای مرکزی خود بخواهند که در این زمینه آنها را یاری دهند و از کارشناسان مختلف ، مدیران حوزه ها و بخشهای گوناگون به خصوص حوزه امور بین الملل در وزارتخانه های خود برای ارتباط  بیشتر بین سرمایه گذاران و استان در این همایشها شرکت کنند.

وی یاد آور شد: ۶۰۰طرح سرمایه گذاری از همه استانهای کشور در این همایش معرفی می شود که طرحهای کهگیلویه و بویراحمد در اولویت آنها است و مدیران باید توجه داشته باشند که مسئله رقابت است و باید تلاش کافی را داشت و از فرصت نهایت استفاده را برد.

استاندار یاد آور شد: در این همایش ایتدا طرحهای سرمایه گذاری کهگیلویه و بویراحمد در گروههای مختلف سرمایه گذاری مطرح می شوند.

نوذری با بیان اینکه، از ۹۰طرح ارایه شده سرمایه گذاری استان به مرکز ۷۵طرح آن در همایش برای سرمایه گذاری پذیرفته و معرفی خواهد شد، گفت: باید تلاش کرد تا این طرحها صاحب پیدا کنند.

نوذری تصریح کرد: دولت همت و توان خود را برتولید و ایجاد فرصت  اشتغال برای جوانان گذاشته و در این خصوص تمام شرایط فراهم  شده است و انتظار دارد مانند زمان جنگ همه دستگاههای اجرایی به کمک بخش خصوصی  با قاطعیت و حرکتی منسجم و تعامل بیشتر و به صورت منظومه ای سازمان یافته تر در این رابطه حرکت و تلاش کنند.

نوذری با بیان  اینکه، زمان آن رسیده که در بحث اشتغال و تولید تحرکمان را بیشتر و فضا را بازتر کنیم، افزود: در مسایل اقتصادی، بحث سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و آموزش نباید محدود نگر بود و تک روی کرد، بلکه باید میان بر زد و جهشی حرکت کرد و این فرصت هم اکنون ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه، این طرحها در چهار گروه کاری و در بخشهای صنعت و معدن، آب و کشاورزی، نفت و گاز و گردشگری مطرح می شود، گفت: مدیران مربوطه باید این طرحها را با تمام جزئیات و مشخصات  به صورت گزارش تصویری و مستند با زبانهای مختلف به سرمایه گذاران معرفی کنند.