خبرگزاری مهر: رئیس اتاق ایران با اشاره به اینکه تحریم‌ها تنها ۲۵ درصد روی اقتصاد ایران تاثیرگذار بوده است، گفت: کسی نباید فکر کند که پس از برداشته شدن تحریم‌ها، وضعیت اقتصاد کشور خیلی خوب می‌شود.

محسن جلال‌پور با اشاره به اقتصاد نفت‌زده ایران و پیامدهای ناشی از آن گفت: در طول سال‌های گذشته، اقتصاد نفتی، سرمایه ملی را تبدیل به هزینه‌های جاری کرد و روز به روز دولت بزرگتر و بخش خصوصی کوچک‌تر و به این ترتیب اقتصاد کشور دچار مشکلات عدیده‌ای شد.

رئیس اتاق ایران با تاکید بر ضرورت ایجاد اقتصادی بدون رانت افزود: مسائلی که در اقتصاد کشور اتفاق افتاده است سبب رشد مجموعه‌هایی شده که نه تنها کمکی به اقتصاد کشور نکرده بلکه اقتصاد سالم را نیز از بین برده است.

وی، همچنین با تاکید بر بهره‌گیری از فناوری‌های دانش‌بنیان در اقتصاد گفت: همه ما در سرمایه‌گذاری‌های جدید باید به ظرفیت‌های استفاده نشده نگاه کنیم زیرا این‌گونه سرمایه‌گذاری‌ها بهره‌وری را بدون ایجاد تورم بالا می‌برد. جلال‌پور در ادامه با اشاره به اینکه تحریم‌ها تنها ۲۵ درصد روی اقتصاد ایران تاثیر‌گذار بوده است و کسی نباید فکر کند که پس از برداشته شدن تحریم‌ها، وضعیت اقتصاد کشور خیلی خوب خواهد شد، خاطرنشان کرد: درخواست ما از دولت شفاف‌سازی در اقتصاد است که بتوانیم از طریق ایجاد اقتصاد رقابتی و بدون رانت، محیط کسب‌وکار را بهبود بخشیم.