IMG_6580

سرمایه گذاری مشترک ،انتقال تکنولوژی را نیز به دنبال دارد .با ورود تکنولوژی و دانش فنی جدید به کشور ، تولید رقابت پذیرتری خواهیم داشت.

جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در گفتگو با خبرنگار اتاق نیوز گفت:همان طور که می دانیم بعد از حذف تحریم ها بسیاری از شرکت های خارجی برای حضور و سرمایه گذاری در کشور ابراز علاقه و آمادگی کرده اند .بنابراین رفتار ما باید به گونه ایی باشد که آگاهانه شرایط را برای یک بازی برد- برد آماده کنیم تا پیامد این شرایط ایجاد ارتباطات کارآمد و سیستماتیک باشد .

کیانی پور با اشاره به برنامه ریزی بر اساس شناخت و آگاهی شرکت های سرمایه گذار گفت:باید با جذب اعتماد طرف های مقابل مانع از دست رفتن فرصت های به وجود آمده شویم.وی با تاکید بر این که ممنوع کردن کالاهای خارجی شیوه درستی برای حمایت از تولید داخل نیست؛تصریح کرد:سال هاست که این روش اعمال می شود و تا کنون هیچ خلاقیت و نوآوری را در این زمینه شاهد نبوده ایم .طبیعی است که ما نمی توانیم دروازه های کشور را به روی کالاهای خارجی ببندیم و قطعا باید وارد حوزه رقابتی شویم .امروز عرصه تجارت عرصه رقابت است .این که بخواهیم مصرف کننده را محدود به استفاده از کالای داخلی کنیم روش صحیحی نیست.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج خاطر نشان کرد:البته دولت موظف است تسهیلات لازم جهت کمک به تولید و صنعت داخل را فراهم کند؛ اما نه با ایراد تعرفه و ممنوعیت ورود کالاها.حتما باید شرایطی فراهم کنیم که امکان رقابت وجود داشته باشد و ما هم بتوانیم در بازارهای بین المللی حضور پیدا کنیم. تولید خوب ،تولیدی است که قدرت رقابت در عرصه بین المللی را داشته باشد. امروز به تولیدی که صرفا جهت مصرف داخلی باشد ،پسماند گفته می شود.وی با بیان این که سرمایه گذاری های مشترک بهترین گزینه برای حضور شرکت های خارجی در شرایط پسا تحریم است؛گفت: سرمایه گذاری مشترک ،انتقال تکنولوژی را نیز به دنبال دارد .یعنی ما می پذیریم که تکنولوژی و دانش فنی جدید به کشور ورود پیدا کند و بر این اساس تولید رقابت پذیرتری خواهیم داشت.همچنین طرف خارجی را به نوعی مجبور به همراهی با خود می کنیم و به بازی برد – برد که مد نظرمان است خواهیم رسید.