استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به مصوبات انجام شده تولیدات داخلی این استان به طور ویژه حمایت می‌شود.

سید موسی خادمی در نشست مجموعه صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته صنعت و معدن اظهار داشت: به طور حتم در صورت حمایت تولیدات داخلی استان شاهد رغبت بیش از پیش سرمایه‌گذاران برای حضور در این استان هستیم که در ای صورت نیز رونق اقتصادی و تولید در استان شکل می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید در خرید کالا اولویت را به تولید داخل استان اختصاص دهیم، عنوان کرد: وقتی در بازار مشابه کالای خریداری شده داخلی وجود دارد و از نظر کیفیت نیز وضعیت مطلوبی دارد باید کالای داخلی استان را ترجیج دهیم.

نماینده عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حمایت‌های دولت در زمینه ایجاد کارگاه‌های تولیدی و اشتغالزا، افزود: صندوق توسعه ملی از ایجاد طرح‌های اقتصادی و توجیه پذیر اقتصادی حمایت و تسهیلات لازم را در اختیار انها قرار می‌دهد.

خادمی خاطرنشان کرد: نرخ تسهیلات صندوق توسعه ملی اختصاص یافته به استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش کشاورزی ۱۰ درصد و در حوزه صنعت ۱۲ درصد است که نسبت به سایر استان‌های کشور از نرخ کمتری برخوردار است.

وی خواستار بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شد و گفت: مجموعه مدیریت استانداری این استان در زمینه رفع موانع تولید و مشکلات واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال این استان از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان به بانک‌های عامل و انعقاد قرارداد آنها خبر داد و افزود: باید مجموعه استان برای جذب این تسهیلات با ارائه طرح‌های اقتصادی و دارای توجیه اقتصادی اقدام کنیم.