کارآفرین نمونه استان با اشاره به ظرفیت استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه گیاهان داروئی، گفت: ضروری است برای استفاده از این ظرفیت شهرک گیاهان دارویی در این استان ایجاد شود.

محمد قربانی در بازدید مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ۵۰ درصد گیاهان دارویی کشور در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد به طوری که ۲ هزار و ۳۰۰ گونه گیاهی در این استان رویش دارد.

وی با اشاره به ضرورت لزوم سرمایه‌گذاری در زمینه تولید و فرآوری گیاهان دارویی در این استان، افزود: به طور حتم در صورت تحقق این مهم شاهد تسریع در روند توسعه استان و همچنین اشتغالزایی جوانان بیکار هستیم.

قربانی ابراز کرد: شرکت دانش بنیان طبیعت زنده در سال ۱۳۷۶ با هدف تولید محصولات با کیفیت مراقبت از پوست و مو با منشاء گیاهی بنیان نهاده شد.

وی عنوان کرد: شرکت طبیعت زنده محصولات خود را تحت نام تجاری “سینره” به بازار عرضه نمود و پس از آن با جذب نیروهای متخصص و تلاش‌های مستمر در سال ۱۳۸۸ موفق به کسب عنوان برند برتر شد.

کارآفرین نمونه یاسوجی تصریح کرد: هم اکنون سینره به پشتوانه کیفیت و کارایی برتر محصولات خود، مورد تایید پزشکان متخصص و نشست‌های علمی معتبر در سطح داخلی و بین المللی، همچون آکادمی بیماری‌های پوست و مو در لندن قرار گرفته است.

قربانی بیان کرد: ارائه مقالات متعدد علمی و همکاری‌های نزدیک با متخصصان و دانش پژوهان داخل و خارج کشور، برای اعتلای فعالیت‌ها و حمایت از محققین، از جمله دستاوردهای شرکت طبیعت زنده است و البته فعالیت‌های برون مرزی شرکت نیز قابل توجه و فزاینده است.

وی با اشاره به اینکه ۸۰ نوع محصول در شرکت سینره تولید می‌شود، افزود: برخی از محصولات این شرکت برای اولین بار در کشور تولید شده در حالی قبل از این باید از خارج کشور وارد می‌شد.

قربانی از صادرات محصولات شرکت سینره به کشورهای اروپایی خبر داد و گفت: با انجام صادرات ۱۰ تنی به لندن شاهد استقبال مردم از تولیدات این شرکت هستیم به‌طوری که سفارش جدیدی در این زمینه داریم.