20110521033833_20020_786

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجموعه عوامل محرک و موثر در راه اندازی و توسعه بنگاه های اقتصادی راکد، نیمه فعال و قابل توسعه استان را بکار می گیریم.

مهندس قوام نوذری همراه با مهندس عبدالحسین نافیان معاون برنامه ریزی استانداری، تعدادی از مدیران دستگاه ها و بانک های استان در بازدید از برخی واحدهای تولیدی مشکل دار شهرک صنعتی فرودگاه یاسوج، افزود: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، سال جهاد اقتصادی و اهداف دولت عدالت محور در ایجاد سرمایه گذاری، اشتغال و تولید، همه مدیران دستگاه های اجرایی و بانک های عامل استان شرایط را برای رفع مشکلات،فعالیت بیشتر و توسعه واحدهای اقتصادی فراهم کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاندار، نوذری اظهار داشت: دستگاه های متولی و حمایت کننده، اداره کل امور مالیاتی، اداره کل کار و امور اجتماعی، بانک عامل و دفتر سرمایه گذاری و امور اقتصادی استانداری در قالب برنامه ای تدوین شده، از طرح های تولیدی راکد، مشکل دار و قابل توسعه بازدید و مشکلات آنها را رفع می کنند.

وی تصریح کرد: استان آمادگی کامل برای هر نوع سرمایه گذاری، اشتغالزایی، توسعه واحدها برای ارزش افزوده را دارد و از همه متقاضیان حمایت و پشتیبانی جدی را به عمل می آورد.

استاندار تاکید کرد: سرمایه گذاران و صاحبان طرح های اقتصادی هم باید نسبت به پرداخت معوقه های بانک ها اقدام و همچنین در تولید محصولات با کیفیت، استاندارد و رقابتی تلاش کنند و حساب های آنها در بانک های استان باشد.

استاندار یاد آور شد: در همین راستا به مدیران دستگاه های اجرایی استان و همه پیمانکاران توصیه شده و در شورای برنامه ریزی استان هم مصوب گردید، تا در پروژه ها از تولیدات استان استفاده کنند، مگر اینکه کالای مورد نیاز در استان تولید نشود و یا اینکه استاندارد و مرغوب نباشد.

وی تصریح کرد: همچنین مصوب شده است که ذیحساب دستگاه ها نسبت به پرداخت هزینه محصولاتی که استان تولید داشته ولی از خارج استان خریداری شده است، اقدام نکنند.

استاندار در این بازدید مشکلات پنج طرح تولیدی که نیازمند تسهیلات و سرمایه در گردش برای توسعه و بکار گیری همه ظرفیت های خود بودند را مورد بررسی قرار داد و دستورات لازم را نسبت به رفع مشکل آنها صادر کرد.