استاندار کهگیلویه وبویراحمد در نشستی که با حضور  دکتر محمد رضا اسکندری رییس سازمان اقتصادی کوثر برگزار می شد؛ به مدیران دستگاه های اجرایی در پذیرش و جذب سرمایه گذار و خدمت رسانی به متقاضیان سرمایه گذاری و تسریع در فرآیند کار آنها در کوتاه ترین زمان ممکن با همکاری بین دستگاهی و درون دستگاهی تاکید کرد.
دکترسید موسی خادمی با بیان اینکه، امسال بحث اصلی دولت روی موضوع اشتغال است، گفت: همه به دنبال ایجاد فضای مناسب برای جذب سرمایه گذار باشیم.
وی بر لزوم همکاری مسئولان استان برای شتاب بخشی طرح های تصویبی این استان با بنیاد اقتصادی کوثر تاکید کرد و افزود: خدمات رسانی سریع به متقاضیان سرمایه گذاری در استان از سوی همه دستگاه های اجرایی مرتبط الزامی است.
استاندار ، جذب سرمایه گذار را راهکاری برای کمک به توسعه استان دانست بر هر چه سریعتر عملی شدن تفاهم نامه  منعقد شده میان استانداری کهگیلویه و بویراحمد و مدیرعامل سازمان کوثر به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان تاکید کرد.
دکتر خادمی گفت: با رعایت استانداردهای لازم  و  مولفه های زیست محیطی و الزامات قانونی نسبت به صدور مجوز برای طرح های اقتصادی بخصوص در بخش کشاورزی سریعا  اقدام شود.
استاندارکهگیلویه وبویراحمد، همچنین  برلزوم کوتاه کردن زمان صدور مجوزها برای شتاب بخشی طرح ها وجذب به موقع اعتبارات اقتصادی تاکید کرد.
رییس بنیاد اقتصادی کوثر هم گفت: برای صدور مجوز زیست محیطی طرح های تولیدی در همه بخش ها از جمله بخش کشاورزی، نظارت بر استاندارد سازی و کنترل های لازم باید انجام شود، اما نباید مانع تراشی کرد.
 دکترمحمد رضا اسکندری افزود: این بنیاد نسبت به تعهدات خود برای سرمایه گذاری در این استان پایبند است و نیازمند همکاری بیشتر دستگاه های اجرای برای صدور مجوزهای لازم می باشد.
به گفته وی، بنیاد کوثر بیشتر به دنبال سرمایه گذاری و فراهم کردن زمینه کار و تولید برای ایثارگران است و استان کهگیلویه وبویراحمد بیشترین جمعیت ایثارگران را دارد و هدف سرمایه گذاری این بنیاد می باشد.