صبح امروز اولین نشست صبحانه کاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج با حضور مدیرعامل بانک صادرات استان کهگیلویه و وبویراحمد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج در این نشست تعدادی از فعالین اقتصادی استان نیز حضور داشتند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در ابتدای این نشست ضمن قدردانی از همراهی مجموعه بانک صادرات استان با تولید کنندگان و فضای کسب و کار استان؛ افزود: بخش خصوصی و بانک ها در واقع شرکای تجاری هستند.

جبار کیانی پور ادامه داد: از بانک صادرات کهگیلویه و بویراحمد درخواست داریم تا از طریق اعتبارات صندوق توسعه ملی فضای کسب و کار را در استان حمایت کند.

کیانی پور به ظرفیت‌‎های استان در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف برای سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: کهگیلویه و بویراحمد با وجود اینکه استانی کوچک با درآمدهای بسیار پایین است با توجه به مواهب خدادادی که دارد قابلیت توسعه اقتصادی را دارد.

رئیس اتاق یاسوج تصریح کرد: با استفاده درست و بجای بخش خصوصی از منابع و تسهیلاتی که بانک در اختیارشان می گذارد و همچنین بانک نیز با همکاری و برطرف کردن برخی بروکراسی های مزاحم قطعا فضای کسب و کار در استان توسعه خواهد یافت.

این مسئول با اشاره به نرخ بیکاری ۲۵ درصد در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: این میزان بیکاری مستحق استانی مانند کهگیلویه و بویراحمد نبوده و از این‌ رو باید با حمایت از سرمایه‌گذاران تولید را در استان تقویت کرد تامتناسب با آن نرخ بیکاری در استان پایین بیاید.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج خاطرنشان کرد: از مدیرعامل بانک صادرات کهگیلویه و بویراحمد انتظار داریم که از طریق اعتبارات صندوق توسعه ملی، سرمایه‌گذاران و واحد های فعال تولیدی را حمایت کنند.

کیانی‌پور با ابراز خرسندی از مدیرعامل بانک صادرات کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: امیدواریم بانک صادرات با حمایت خود از سرمایه‌گذاران سمبل و الگویی برای دیگر بنگاه‌های اقتصادی باشد.

مدیرعامل بانک صادرات استان نیز در این نشست اظهار داشت: مسئله همکاری بانک و فعالین بخش خصوصی یک موضوع برد-برد است، و موفقیت فعالین اقتصادی که با همکاری بانک وارد فضای کسب و کار شده اند، متقابلا موفقیت بانک نیز می باشد و سود این فعالیت به بانک نیز خواهد رسید.

نقیبی تصریح کرد: فعالین اقتصادی که تولید و تجارتشان برقرار باشد، را همراهی خواهیم کرد تا با ادامه ی فعالیت خود علاوه بر تولید و رونق کسب و کار در استان، با اشتغال نیروهای کار خود بخشی ازمشکلات بیکاری را در استان برطرف کنند.

وی ادامه داد: بانک صادرات استان آمادگی همکاری کامل با بخش خصوصی را دارد و برای ایجاد اشتغال منجر به تولید در استان تمامی توان خود را خواهد گذاشت.

در ادامه تعدادی از فعالین اقتصادی استان با تشریح مشکلات خود و ارائه ی راهکارهای پیشنهادی تقاضای خود را از بانک صادرات برای همکاری هرچه بیشتر با بخش خصوصی مطرح کردند.