ظهر امروز اعضای دور جدید هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج به مناسبت سال جدید با استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار کردند.

در این دیدار که علاوه بر ۱۵ عضو دور جدید هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج حضور داشتند؛ داریوش دیودیده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز حضور داشت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای این دیدار ضمن تبریک انتخاب اعضای سومین دوره هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی یاسوج از زحمات مجموعه اتاق بازرگانی در سال های اخیر تشکر نمود و اظهار داشت: در سال های اخیر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج به گفته ی هیئت رئیسه  اتاق ایران یکی از فعالترین، موفق ترین و موثرترین اتاق ها در سراسر کشور بوده است.

خادمی ادامه داد: خوشبختانه فعالیت های اتاق بازرگانی یاسوج در سطح ملی باعث شده است که استان کهگیلویه و بویراحمد در سطح کشور شناخته شود و فرصت ها و قابلیت های توسعه این استان مورد توجه مجموعه اتاق ایران قرار گرفته است که این امر توجه و کمک های متولیان اقتصادی کشور را به سمت استان خواهد آورد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج نیز در این با اشاره به اینکه: در هیچ جای دنیا بدون تقویت تشکل های بخش خصوصی امکان توسعه اقتصادی کشور مقدور نیست، به تشریح بخشی از چالش های پیش روی بخش خصوصی کشور پرداخت و افزود: بخش خصوصی؛ همکاری با دستگاههای اقتصادی، قوانین کار، آموزش تحقیقات و پژوهش، ارتباط میان صنعت و دانشگاه را از مهمترین این چالش ها می داند و برنامه های مدون برای رفع این این مشکلات دارد که در دستور کار امسال اتاق قرار گرفته شده اند.

جبار کیانی پور تصریح کرد: کارگروه توسعه صادرات یکی از مهمترین کارگروه ها در کشور می باشد از همین رو از مجموعه استانداری انتظار می رود تقویت این کارگروه را در دستور کار امسال خود قرار دهد و نتایج آن را با جدیدت دنبال کند.

در ادامه این نشست چنگیز هاشمی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی یاسوج امنیت و ثبات سیاست ها و استراتژی های اقتصادی را مهمترین خواسته ی بخش خصوصی دانست و افزود: آن چیزی که در سالهای اخیر بیشتر از همه بخش خصوصی را رنجانده است عدم امنیت در سیاست گذاری ها و تغییر در قوانین، تصمیم گیری ها و استراتژی های اقتصادی می باشد و لذا از مجموعه دولت تدبیر و امید انتظار می رود در جهت رفع این مشکلات گام های موثر و قابل حل بردارد.