صبح امروز اعضای دور جدید هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در اولین روزهای کاری سال جدید که توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری شده است با دیودیده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی یاسوج رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار با تبریک انتخاب اعضای جدید هیئت نمایندگان اتاق یاسوج به عنوان نمایندگان بخش خصوصی استان و سوین دوره هیئت نمایندگان این اتاق اظهار کرد: امیدواریم با کمک این اعضا در سال کی به عنوان همدلی و همزبانی دوبت و ملت نامگذاری شده است در جهت رونق و توسعه هرچه بیشتر اقتصاد استان قدم برداریم.

داریوش دیودیده با اشاره به کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی از جلسات این کمیسیون ها و تصمیمات و مصوبات حاصله از آن ابراز رضایت نمود و افزود: انتظار می رود در دوره ی جدید این کمیسیون ها فعالتر از قبل و با جدیت کار خود را در جهت اهداف پیش بینی شده ادامه دهند.

متولی بخش صنعت و تجارت استان در ادامه بیان کرد: باید تمام تلاشمان به سمتی باشد که بخش تجارت را در استان چرا که با تقویت این بخش، یکی از بزرگترین مشکلات واحد های تولیدی که همان عدم وجود بازارهای هدف و بالقوه است حل خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج نیز در این دیدار ضمن اشاره به برگزاری انتخابات دور سوم هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی یاسوج از زحمات رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در برگزاری انتخاباتی آرام و سالم تشکر نمود و افزود: خوشبختانه در این انتخابات مجموعه ای از عناصر فرهیخته و با دانش کافی از صاحبان صنایع استان انتخاب شدند.

جبار کیانی پور در ادامه گزارشی از عملکرد چهار ساله دور دوم هیئت نمایندگان اتاق یاسوج را تشریح نمود و افزود: موفقیت اتاق یاسوج در برگزاری منظم جلسات شورای گفت گو، جلسات کمیسیون های تخصصی، همایش ها و سمینارها، اعزام هیئت های تجاری و نقش پررنگ اتاق یاسوج به عنوان مشاور امین دولت در تصمیم گیری های اقتصادی استان همه مرهون زحمات تمامی اعضای هیئت نمایندگان در سالهای اخیر می باشد.

کیانی پور در ادامه تصریح کرد: توسعه صادرات غیر نفتی و تجارت خارجی در استان دچار مشکلات عدیده ایی می باشد و تجارت خارجی در استان ما مغفول مانده است. وی ادامه داد: با توجه به امارهایی که وجود دارد این میزان صادرات در شان استان زرخیز کهگیلویه و بویراحمد نیست و باید تدبیری در این خصوص اندیشیده شود.

وی خاطر نشان کرد: از آنجایی که کارگروه توسعه صادرات یک کارگروه تعیین کننده در دولت می باشد ،انتظار می رود این کارگروه در دوره جدید جدیتر گرفته شود و از تمامی ظرفیت ها و تجربات بخش خصوصی در این کارگروه استفاده شود.

کیانی پور در ادامه با اشاره به اینکه پایانه های صادراتی، گمرک و نمایشگاه بین المللی از مهمترین زیرساخت های نیازمند بخش خصوصی برای توسعه و پیشرفت کسب و کار در استان می باشد افزود: ساخت و تقویت این زیرساخت ها قطعا کمک شایانی به توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد خواهد نمود.

در ادامه این نشست هریک از اعضای هیئت نمایندگان اتاق یاسوج ضمن تبریک سال نو به بیان مشکلات پیش روی بخش خصوصی،راهکارهای لازم و انتظارات از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در جهت برون رفت از این مشکلات پرداختند.