20111017091838_3

پنجمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی یاسوج با حضور مهندس حیدرپور سرپرست سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان و معاونین ایشان برگزار شد .

رئیس اتاق بازرگانی وصنایع و معادن یاسوج مهمترین وظیفه اتاق بازرگانی را نگاه تولید محورانه و توجه به تولید و صادرات عنوان کرد و افزود :با توجه به این که از ابتدا نام اتاق، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بوده است ولی سال ها آرزوی ما وبخش خصوصی  کشورتلفیق سازمان بازرگانی و سازمان صنایع ومعادن با هم بوده است .

وی با اشاره به اینکه نگاه به تولید باید صادرات محور باشد گفت : اتاق بازگانی استان در زمینه حضور در بازارهای بین المللی داخل و خارجی مبنی بر پتانسیل های استان کهگیلویه و بویراحمد آمادگی لازم را دارد که این مهم نیازمند حمایت های مسئولان است .

رئیس اتاق بازرگانی وصنایع و معادن یاسوج ضمن تقدیر و تبریک به سرپرست سازمان  صنعت و معدن و تجارت از ایشان خواست با توجه به واقع شدن استان کهگیلویه و بویراحمد در مسیر تزانزیتی و نزدیکی به خلیج فارس و کشورهای حوزه خلیج فارس برای دعوت از گروه های سرمایه گذاری خارجی این اتاق را حمایت کنند .

کیانی اظهار داشت : ما تقاضای یک منشورهمکاری برای مدت باقی مانده از سال هستیم که حرکت های نوینی همچون پذیرش هیئت های سرمایه گذاری کشورهای دیگر و بازارهایشان وهمچنین اعزام هیئت هایی از استان به این کشورها برای آشنایی بیشتر با بازار کسب و کار آن ها صورت بگیرد .

وی  با بیان اینکه نگاه مدیریتی بسیار تاثیرگذار است ابراز داشت : حضور استاندار در اتاق بازرگانی دلگرمی و پشتوانه ای برای سرمایه گذاران استانی است که تشکیل جلسه شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی در این بخش بسیار تاثیرگذار است .که امیدواریم اولین جلسه ان با حضور استاندارمحترم استان تشکیل گردد.

رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع و معادن یاسوج با بیان اینکه اتاق تاکنون با تمام توان خود در امر خدمت بی شائبه و همه جانبه در امر شکوفایی اقتصادی تلاش کرده است اظهار داشت : از آن جمله می توان به توانمندی تشکل ها اشاره کرد که ۲ تشکل را در سال های اخیر تاسیس کردیم که دفاتر آن ها در حال حاضر دایر هستند و البته نیاز به حمایت دارند .

کیانی گفت :در صادرات عسل اقدامات خوبی صورت گرفته است و به رغم ۲ سال از فعالیت این تشکل هنوز نتوانسته ایم به آن نرم موردنظر درباره بازار عسل برسیم که برای رفع این مشکل نیاز به جلسات بیشتر و چاره اندیشی در این زمینه و حمایت های بیشتری هستیم .

در ادامه سرپرست سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد از جلسه با استانداری و پیگیری (حوزه تجارت خارجی ) خبر داد و افزود :واحدهایی که شرایط استفاده ازماده ۲۸قانون بودجه ۹۰ را دارند باید مشخص وبه  اتاق بازرگانی معرفی شوند و در هر جلسه  از کمیته استانی ۳ یا حداکثر ۴ طرح مشخص وتعیین تکلیف  شود.

محمد حسین حیدرپور با بیان اینکه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی استان هر ماه یک بار تشکیل جلسه می دهد و ظرفیت های تجاری استان را بررسی می کنند افزود : باید تلاش کنیم ظرف امسال در حد امکان یک هیئت سرمایه گذاری تجاری وارد ویا یک هیئت به بازارهای خارج از کشور اعزامنماییم  و این اقدامات باید با مطالعات کامل صورت گیرد که بازدهی خوبی داشته باشد و بتوانیم بیشترین استفاده ممکن را از این سفرها ببریم .

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی باید به فکر استعدادیابی و خلاقیت حوزه فعالیت خود باشد و نباید به این فکر باشد که دولت همیشه حامی و مدافع آن باشد اظهار داشت :اقتصاد هر کشور در گرو تولید داخلی می باشد که این خود اشتغال و تجارت را به همراه دارد و کارخانه دار اشتغال و کارگر ثروت تولید می کند .

سرپرست سازمان صنعت و معدن و تجارت استان میزان توانمندی یک کشور و ثبات سیاسی یک کشور را بر محور تولید می دانست و افزود :استفاده از ظرفیت های اتاق بازگانی و صنایع و معادن باتوجه به توانمندی های این اتاق در کشور و افزایش ظرفیت های استان با حضور در نمایشگاه ها و ورود نمایشگاه ها به استان خواسته ما از اتاق بازگانی یاسوج است و باید شرکت نمایشگاه های استان را نیز در این زمینه تقویت کنیم .