رئیس سازمان خصوصی‌سازی از مشوق‌های این سازمان برای حضور بیشتر بخش خصوصی واقعی در واگذاری‌ها خبر داد و گفت: اگر بخش خصوصی واقعی خریدار سهام شرکت‌ها باشد علاوه بر اینکه یک سوم به مدت اقساط اضافه می‌شود، درصدی از سود اقساط در صورت تصویب هیات واگذاری کاهش می‌یابد و اقساط نیز به‌صورت پلکانی دریافت می‌شود.

میرعلی اشرف‌عبدالله پوری‌حسینی روز جمعه در گفت‌وگو با «ایرنا»، با بیان آنکه در ۱۸ ماه گذشته روند استقبال از خصوصی‌سازی به شدت به نفع بخش خصوصی واقعی تغییر مسیر داده است، افزود: حدود ۹۰ درصد واگذاری‌ها در این مدت به بخش خصوصی واقعی تعلق داشته است.
وی با تاکید بر اینکه علاقه‌ای به تفحص درخصوص خریداران نیز نداریم، تصریح کرد: سازمان خصوصی‌سازی در زمان واگذاری شناسنامه خریدار را بررسی می‌کند، ضمن اینکه امکان بررسی نسل‌های چهارم و پنجم خریداران نیز در این سازمان وجود ندارد و شاید نسل‌های دوم، سوم یا چهارم برای خریداران وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: بخش خصوصی تنها با تلاش این بخش تقویت نمی‌شود بلکه بخش خصوصی برای افزایش توانمندی نیاز به ابزار جداگانه دارد که امیدوارم فضای عمومی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور برای تحقق این امر هم جهت شود.
پوری‌حسینی گفت: البته برخی از موانع در این خصوص وجود دارد که امیدواریم این مشکلات رفع شود.
وی با بیان اینکه، خصوصی‌سازی راهکاری برای برون رفت از اقتصاد مریض دولتی بود، تصریح کرد: هرچند خصولتی‌ها درصد زیادی از واگذاری‌های قبلی را به خود اختصاص دادند اما منتقدان تنها نباید نسبت به این موضوع انتقاد کنند، بلکه بهتر است راهکارهای لازم را برای واگذاری‌ها به بخش خصوصی واقعی ارائه دهند.

فروش باقی مانده سهام دولت در شرکت‌های گروه یک و دو
وی با اشاره به برنامه فروش سهام باقی مانده دولت در شرکت‌های گروه یک و دو، اظهار کرد: لایحه بودجه دولت در سال جاری براساس فروش سهام باقی مانده دولت تنظیم شده که با تصویب مجلس شورای اسلامی، سازمان خصوصی‌سازی وضعیت تمام شرکت‌هایی که دولت در آنها سهامدار است را تعیین تکلیف می‌کند.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین با تاکید بر اینکه، خصوصی‌سازی جزو ضروریات اقتصاد ایران بوده و باید اجرایی می‌شد، گفت: برای انجام خصوصی‌سازی تاکنون کار کارشناسی زیادی صورت گرفته است.